کد خبر: ۱۱۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد خبرداد
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد از شناسایی بیش از 14 هزار رکورد از املاک شهرداری تا به امروز خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جعفر عباسپور در مراسم آیین بهره برداری از سامانه یکپارچه املاک و مستغلات شهرداری مشهد، اظهار کرد: یکی از رسالت های اصلی اداره کل ما این بود که بتوانیم اسناد تک برگی برای املاک شهرداری تهیه کنیم که از ابتدای سال جاری 344 سند تک برگی صادر شده است.
وی با بیان اینکه همچنین 14 هزار و 185 رکورد از املاک در سطح شهر شناسایی شده، افزود: علاوه بر آن بیش از 10 هزار مورد آن نیز جانمایی شده است.
عباسپور تصریح کرد: همچنین جهت پیشبرد اهداف خود به شورای اسلامی شهر مشهد قول داده ایم که سه هزار مورد سند تک برگی را تا پایان سال اخذ کنیم.
وی با اشاره به ایجاد کمیسیون تخصیص املاک در تیرماه 96، عنوان کرد: تاکنون 489 ملک در این کمیسیون به سازمان زمین و مسکن تخصیص داده شده است و در طول این سه سال 21 ملک به معاونت اقتصادی برای پروژه های مشارکتی و 64 ملک به سازمان و مناطق جهت انجام ماموریت های آنها تخصیص داده شده است.
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد افزود: زمانی که ملک شناسایی شده در سامانه ثبت می شود، باید از آن حفاظت کنیم، تاکنون دو هزار و 500 دیوار بتنی در اطراف زمین های شهرداری نصب شده است که تقریبا 20 کیلومتر می شود.
عباسپور خاطرنشان کرد: نسبت به دوره قبل جایگاه همه مسئولین املاک تنزل پیدا کرده و انگیزه ای برای آن ها نمانده تا در حوزه املاک بمانند آن هم زمانی که شهرداری را به حوزه ملک آن می شناسند. خواهش من این است سطح املاک مناطق را به رئیس اداره ارتقاء دهید و اگر نمی شود هم ترازی حقوق برای آن تعیین کنید.
در ادامه این مراسم محسن حسینی پویا رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: همه ارکان شهرداری باید به نوعی هر نوع مراوده ای که با آستان قدس و اداره کل اوقاف دارند را با هماهنگی اداره کل املاک و خزانه داری شهرداری انجام دهند.
وی ادامه داد: برخی از املاک موجود در سطح شهر به صورت وقفی و متولی آن نیز شهرداری است، در این بخش اداره کل املاک و خرانه داری باید به صورت متمرکز فعالیت کند و برای اداره کردن آن برنامه ریزی هایی را لحاظ کند.
رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنین حمایت قضایی و حقوقی از کارمندان شاغل در حوزه املاک بسیار مهم بوده که باید با اداره کل حقوقی این حمایت قضایی انجام شود.
حسینی پویا گفت: باید جایگاه املاک ارتقا پیدا کند تا کسانی که کار می کنند مشتاق فعالیت باشند و برای آن ها انگیزه به وجود آید.
وی اضافه کرد: بحث زمین خواری در مشهد بسیار است و ما جلساتی برای آن برگزار کردیم و اعلام آمادگی داریم که برای پرونده های مرتبط با این موضوع پیگیری هایی را انجام دهیم.
رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نباید وضعیت املاک مبهم باشد، تصریح کرد: باید اخذ سند تک برگی را به طور جدی دنبال کنیم. وضعیت املاک باید از این وضعیت مبهم بیرون آید تا شاهد روند کاهش زمین خواری باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.