کد خبر: ۱۱۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان:
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان، گفت: طی ۶ ماهه سالجاری تعداد ۱۵۱ نفر بر اثر حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های استان زنجان کشته شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهرداد ستاره در جلسه کمیته ایمنی راه‌ها و شورای راهبری وضعیت تصادفات استان که در استانداری زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه تعداد متوفیان سوانح جاده‌ای طی نیمه نخست امسال ۱۵۱ نفر بوده، حال آنکه این مقدار در نیمه اول پارسال ۱۵۰ نفر گزارش شده است، افزود: آمار حاکی از آن است که بیشتری آمار فوتی‌های سوانح جاده‌ای مربوط به شهرستان زنجان بوده است.

وی با یادآوری اینکه بررسی آمار نشان‌دهنده آن است که از این تعداد جان باخته در جاده‌های زنجان، ۸۰ نفر راننده، ۵۲ نفر سرنشین خودروهای متفاوت و ۱۸ نفر نیز عابر پیاده بوده است، تصریح کرد: بررسی دلایل فوتی‌های سوانح جاده‌ای نیز حاکی از آن است که طی نیمه نخست امسال ۹۲ مورد بر اثر شکستگی، ۳۱ مورد ضربه به سر و ۲۸ مورد نیز به خاطر سایر موارد جان خود را در سوانح جاده‌ای از دست داده‌اند.

ستاره با اشاره به اینکه تعداد فوتی‌های تصادفات درون‌شهری با یک فوتی کمتر در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۹ نفر رسیده است، ادامه داد: این آمار در خصوص فوتی‌های برون‌شهری نیز با یک فوتی کمتر نسبت به نیمه اول سال گذشته به ۱۱۷ نفر رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان با بیان اینکه بیشترین آمار فوتی‌های سوانح جاده‌ای مربوط به شهرستان زنجان با ۸۲ نفر بوده است، خاطرنشان کرد: این آمار در خصوص سایر شهرستان‌ها به ترتیب در خدابنده ۲۶ نفر، ابهر ۲۳ نفر ماه‌نشان ۹ نفر، طارم ۷ نفر و خرم‌دره ۴ نفر بوده است.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه آنچه در خصوص جاده‌های می‌توان گفت این است که اولویت مسئولان طی ۱۵ سال گذشته در این زمینه بیشتر معطوف به توسعه آزادراه‌ها بوده و ایمنی در درجه دوم قرار دارد، گفت: جاده فقط محدود به آزادراه نیست، بلکه بسیاری از محورهای مواصلاتی استان نیاز به ایمن‌سازی دارد.

سرهنگ محمدعلی عظیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هشت پاسگاه در جاده‌های زنجان فعالیت می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.