کد خبر: ۱۱۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد گفت: ۱۴ تابلوی نقاشی قهوه‌خانه‌ای در پیاده‌راه‌های یزد نصب شده‌ است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدعلیرضا رسولی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هدف از نصب تابلوهای هنری در پیاده‌راه‌های یزد معرفی آثار هنری با تاکید بر معرفی تاریخ هنر یزد و آثار هنرمندان یزدی و ایجاد محیطی متفاوت با رویکرد فرهنگی در پیاده‌روهای پرتردد است.

وی با بیان اینکه در هر منطقه شهر یک گالری فرهنگی ایجاد می‌شود، افزود: آثار خوشنویسی یکی از هنرمندان برتر یزدی در مرحله بعد به صورت گالری‌های پیاده‌راه اجرا می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد هزینه انجام این طرح با ۱۴ تابلو را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تصاویر تابلوهای نمایش داده شده، نقاشی قهوه‌خانه‌ای است.

رسولی تصریح کرد: نقاشی قهوه‌خانه‌ای هنری است که از خواست و نیاز عمومی ارتزاق می‌کرد و سفارش دهنده و مخاطبش نیز جز عموم مردم یا طبقه غیرنخبه نبوده‌اند.

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری یزد افزود: فاصله‌ای که این مکتب از مابقی مکتب‌های آموزش دیده دارد باعث شد این هنر برای خود مختصاتی مخصوص و یگانه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: نقاشی قهوه‌خانه‌ای از معدود بسترهایی است که در آن پرسپکتیو موضوعی نمود پیدا می‌کند و پرسپکتیو مقامی بیشتر در نقاشی‌های مذهبی و آئینی تحقق پیدا می‌کند.

رسولی عنوان کرد: زمان نمایش هر اثر در پیاده‌راه‌های یزد یک ماه پیش‌بینی شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.