کد خبر: ۱۱۸۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد
ایلام رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: امسال بیش از ۴۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد در سراسر کشور ساخته می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،«سیدمرتضی بختیاری» روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: ساخت مسکن یکی از گرانترین و ارزنده ترین خدمات کمیته امداد به نیازمندان و جامعه مددجویی است.

وی افزود: در استان ایلام نیز چندین پروژه مسکن در دست ساخت است که با این اقدامات نیاز مسکن مددجویان استان به حداقل خواهد رسید.

رییس کمیته امداد با اشاره به سفر خود به استان ایلام افزود: در این سفر در شهر دهلران ‭‭‭۱۰۸‬‬‬ واحد، در موسیان ۷ واحد و در شهر سرابله نیز ۸ واحد مسکونی تحویل نیازمندان شد که برای نخستین بار در کشور شهرهای موسیان و دهلران هم اکنون فاقد مددجوی بدون مسکن هستند.

بختیاری با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان در سه محور اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی در زمینه کار و تلاش از برنامه های اصلی کمیته امداد است، افزود: فرهنگ سازی در زمینه ترویج فرهنگ کار و تلاش در اولویت این برنامه ها و مهم ترین نیاز است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به برنامه های اشتغال زایی این نهاد افزود: در مدت ۳.۵ سال گذشته بیش از ‭‭‭۵۰۰‬‬‬ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سراسر کشور ایجاد شده که این میزان بیش از برنامه های پیش بینی شده در این زمینه و تعهدات امداد بوده است.

بختیاری به اشتغال ایجاد شده در استان ایلام اشاره کرد و گفت: ایلام در این زمینه از استان های موفق کشور بوده و سال گذشته به همت امدادگران این استان بیش از چهار هزار فرصت شغلی برای نیازمندان این استان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: امسال نیز با یک جهش خوب حداقل پنج هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال برای نیازمندان جویای کار در این استان پیش بینی شده است و چنانچه استان به تعهدات خود در این زمینه عمل کند اعتبارات بیشتری در اختیار استان قرار می گیرد.

 رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه در سفری ۲ روزه وارد استان ایلام شد.

افتتاح طرح ۱۱۵ واحدی مسکن مددجویان شهرستان دهلران، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، بازدید از منازل شماری از مددجویان و افتتاح چند واحد مسکونی مددجویی در سرابله و چرداول و افتتاح همزمان ۱۵ مرکز نیکوکاری، بازدید از طرح‌های اشتغالزایی موفق مددجویان و دیدار با چند مددجوی زیر پوشش از جمله برنامه‌های روز دوم سفر رییس کمیته امداد کشور به استان بود.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.