کد خبر: ۱۱۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز خبر داد
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ مبتلای دیگر جان باختند و آمار کل از زمان شیوع تاکنون به ۱ هزار ۱۲۶ نفر رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر روح الله حسینی در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری در آزمایشگاه‌های تشخیصی به ۳۲۱ هزار و ۲۶۲ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا کنون خبر داد که با بررسی این نمونه‌ها، تاکنون ۶۵ هزار و ۶۴۵ مورد مثبت در استان شناسایی شده است.

او با اشاره به افزایش موارد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان به ۱ هزار و ۱۰۰ مورد، افزود: از این تعداد ۱۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند که امید است به زودی شاهد سلامتی آنان باشیم.

دکتر حسینی همچنین از مرگ ۱۳ هم استانی دیگر در اثر بیماری کووید ۱۹ خبر داد و مجموع جانباختگان این بیماری در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون را ۱ هزار و۱۲۶ مورد اعلام کرد.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۵۸ هزار و ۷۷۶ بیمار نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او روند نگران کننده ابتلاء، بستری و فوت بیماران کرونا ویروس در استان را نگران کننده خواند و مهم‌ترین راهکارهای کنترل این روند را افزایش همکاری عمومی به ویژه جوانان در راستای حفظ سلامت سالمندان، با استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل به عنوان یک راهکار مهم حفاظتی، حفظ فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از دورهمی های خانوادگی، سفر و ترددهای غیرضروری در تعطیلات پیش رو عنوان کرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.