کد خبر: ۱۱۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بستری شدن ۴۶۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرزین رضاعی در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲۱۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به شمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان کردستان تا ظهر امروز، گفت: ۴۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه شهرستان سنندج دارای بیشترین بیمار مبتلا به کرونا است، عنوان کرد: هم‌اکنون در بیمارستان‌های سنندج ۲۰۹ نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در سقز ۵۰ نفر، مریوان ۶۸ نفر، قروه ۲۷ نفر، بیجار ۲۰ نفر، کامیاران ۲۰ نفر، دیواندره ۱۳ نفر، بانه ۵۳ نفر و دهگلان سه نفر بستری هستند.

رضاعی به وضعیت بیماران بدحال در بیمارستان‌های استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: ۷۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی. سی.یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان کردستان از ابتدا تاکنون را ۵۳۸ نفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه هفت بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۱۱۲ نفر در سقز، ۱۹۱ نفر در سنندج، ۴۵ نفر در قروه، ۳۹ نفر در بانه، ۳۲ نفر در مریوان، ۳۱ نفر در بیجار، ۴۰ نفر در کامیاران، ۳۵ نفر در دیواندره و ۱۲ نفر در دهگلان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر دفن افراد فوت شده به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا، بیان کرد: همه فوتی‌ها به‌صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط با این کار که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به مردم استان کردستان، گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش شمار زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.