کد خبر: ۱۱۸۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
مدیرعامل هلال احمر هرمزگان:
مدیرعامل هلال‌احمر هرمزگان گفت: امدادگران هلال‌احمر در طول شش‌ماهه اول سال جاری ۲۱۸مورد عملیات امدادی انجام داده و ۱۱۷ نفر از مصدومان حوادث جاده‌ای را نجات داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مختار سلحشور در گفتگو با خبرنگاران در تشریح عملیات‌های امداد و نجات دریایی و جاده‌ای بیان داشت: تیم‌های امدادی مستقر در پایگاه امداد جاده‌ای و دریایی جمعیت هلال احمر استان در محورهای مواصلاتی استان در طول شش ماهه اول سالجاری ۲۱۸ مورد عملیاتی امدادی انجام داده و ۱۱۷ نفر از مصدومان حوادث جاده‌ای نجات داده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات ؛۸۶ مورد عملیات امداد جاده‌ای بوده که نجاتگران پایگاه‌های امداد جاده‌ای مستقر در محورهای مواصلاتی به محل حادثه اعزام شده و ضمن مداوای سرپایی ۲۸ نفر از مصدومان حوادث در سر صحنه تصادف ۸۹ نفر از زخمی‌های حوادث جاده‌ای را بعد از انجام اقدامات و کمک‌های اولیه و تثبیت حالشان توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مراکز درمانی جهت ادامه درمان اعزام کرده اند.

سلحشور گفت: در طول شش ماهه اول سالجاری نجاتگران هلال احمر به حوادث متعدد و متنوعی از خدمات شهری، دریایی، ساحلی، زلزله، سیل و آبگرفتگی، خدمات حضوری، صنعتی و کارگاهی و کوهستان رسیدگی کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به برخی حوادث گفت: بالگرد هلال احمر در طول شش ماه نخست سال جاری ۱۱ سورتی پرواز امدادی داشته است.

وی با اشاره به بهره گیری از خودروهای نجات در عملیات‌های امدادی گفت: با استفاده از تجهیزات خودروهای نجات بالغ بر ۱۰ عملیات حج رهاسازی مصدومان گرفتار در تصادفات انجام شده است.

سلحشور زمان اطلاع از حوادث تا رسیدن نیروهای امدادی به سر صحنه حوادث را ۱۳ دقیقه عنوان کرد و افزود: با حفظ آمادگی و توان افزایی نیروهای پایگاه‌های امداد جاده‌ای درصدد کاهش این زمان هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.