کد خبر: ۱۱۷۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 28 و 18 درجه خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه ‌از یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت، گفت: روزهای 13 و 14 مهر، بارش‌ها در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: ‌بعد از ظهر امروز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط لرستان، خوزستان و ایلام همچنین غرب خلیج فارس و دامنه‌های زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:‌ بعد از ظهر امروز در سواحل غربی خزر، استان اردبیل، شرق هرمزگان و بخش‌هایی از استان‌های یزد، خراسان جنوبی، کرمان و اصفهان بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اظهار داشت: امروز پنجشنبه‌ بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و تندباد لحظه‌ای ‌در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان و فردا در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی و شمال کردستان و روز شنبه 12 مهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و برخی نقاط استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود ‌بنابراین خطر اصابت صاعقه، احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها وجود دارد که ‌‌‌توصیه می‌شود احتیاط در اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در دستور کار باشد و ‌تمهیدات لازم برای فعالیت در مناطق مرتفع و کوهستانی و احتیاط در صعود به ارتفاعات، اندیشیده شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا در شمال غرب و دامنه زاگرس مرکزی و البرز مرکزی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه در سواحل شمالی کشور برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روزهای 13 و 14 مهر ماه با عبور جریانات تراز میانی، بارش‌ها در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد و دامنه بارش‌ها، دامنه‌های جنوب البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: ‌از یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 28 و 18 درجه خواهد بود.

ضیائیان تاکید کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای هوای 43 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت بارندگی در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر 99) تا 8 مهر، 4 دهم میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 6 دهم میلیمتر بود که بارش سال جاری 43.8 درصد کمتر از سال گذشته است.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.