کد خبر: ۱۱۷۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تبریز:
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: با توجه به موج سوم کرونا و کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی، تردد غیرضروری خودروهای شخصی در تبریز افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اصغر آدی‌بیگ در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به رصد دوربین‌های ترافیکی، تراکم خودروهای شخصی حدود ۳۳ درصد در روزهایی که مردم از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کردند، کاهش یافته بود، اما در حال حاضر ۲۷ درصد افزایش تراکم خودروهای شخصی در کلان شهر تبریز به وجود آمده است.

وی افزود: عمده ترین دلیل افزایش تراکم خودرو در کلان شهر تبریز، عدم استفاده مردم از حمل و نقل عمومی به دلیل شیوع موج سوم ویروس کرونا و استفاده از خودروهای شخصی است.

آدی‌بیگ ادامه داد: اوج گرفتن دوباره ویروس کرونا، استفاده از حمل و نقل عمومی را کاهش داده و افزایش استفاده از خودروهای شخصی را به همراه داشته است.

وی گفت: با توجه به برخی از اقدامات که برای آرام سازی معابر انجام شده، سعی بر این است که با هوشمندسازی و اقدامات نرم افزاری مردم را هر چه بیشتر با فرهنگ ترافیک آشنا کنیم.

سوار شدن به اتوبوس بدون ماسک ممنوع است

در همین حال مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه نیز با اشاره به این‌که بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و تردد غیر ضروری پیامدهای جبران ناپذیری خواهد داشت، افزود: با توجه به شرایط حاد بیماری، از همشهریان تقاضا داریم تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

ایمان غنی‌زاده با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر و مصوبه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تبریز، گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز هر شب ضدعفونی می‌شوند؛ همچنین در تمامی کیوسک‌های شارژ کارت اتوبوس، ماسک به قیمت مصوب به فروش می‌رسد.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه افزود: در حال حاضر، اتوبوسرانی با تمامی ظرفیت ناوگان و با تلاش شبانه روزی کارکنان فنی و پشتیبانی به شهروندان ارائه خدمات می‌کند.

وی با بیان این‌که تنها راه مهار کرونا رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم تردد غیر ضروری است، اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی نیز در خصوص رعایت موارد بهداشتی، اقداماتی از جمله ضد عفونی کردن روزانه اتوبوس‌ها و ایستگاه‌ها و کنترل و راهنمایی مسافران در تمامی خطوط به‌ویژه در مسیر تندرو توسط ناظران ویژه، استفاده اجباری از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و همچنین تهیه و فروش ماسک با قیمت مصوب دولتی در باجه‌های شارژ کارت بلیت را انجام می‌دهد.

غنی زاده با تاکید بر این‌که سوار شدن به اتوبوس بدون داشتن ماسک ممنوع است، خاطرنشان کرد: با وجود این تمهیدات متأسفانه برخی از شهروندان با عدم انتظار برای رسیدن اتوبوس خالی در برخی مسیرها، موارد بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی را نیز در داخل اتوبوس‌ها رعایت نمی‌کنند که باعث به‌وجود آمدن تنش بین راننده و مسافران خاطی می‌شود.

وی افزود: ما در شرکت واحد اتوبوسرانی همه موارد بهداشتی را رعایت می‌کنیم و انتظار داریم شهروندان عزیز جهت جلوگیری از شیوع و انتقال بیماری، موارد توصیه شده توسط کارشناسان بهداشتی را رعایت کرده و حتماً فاصله اجتماعی را مراعات و از ماسک استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.