کد خبر: ۱۱۷۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت روز سالمند از پاتوق‌های محلی خیابان‌های وحدت و میرزاطاهر رونمایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رفیعی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به مرکزیت پاتوق‌های محلی در خیابان‌های میرزا طاهر و وحدت و حضور شهروندان در ساعات خاصی از روز در قالب گروه‌های مختلف سنی به منظور گذران اوقات فراغت و گفت و گو با یکدیگر در این محل‌ها، منطقه ٩ اقدام به تجهیز و ساماندهی این اماکن کرده و فضای سبز، نیمکت، نور پردازی و نماد را در این مکان‌ها جانمایی کرده است.

وی با بیان اینکه شناسایی، جانمایی و تجهیز مکان‌هایی در محلات به صورت پاتوق محله در دستور کار منطقه قرار گرفته است، تصریح کرد: روز پنج شنبه ١٠ مهرماه سال جاری پاتوق‌های محلی خیابان‌های وحدت و میرزا طاهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان ادامه داد: پاتوق‌ها هرچند فضاهای محدودی از شهر را به خود اختصاص می‌دهد، اما جزو فضاهایی است که در بین شلوغی و ازدحام شهرها، فرصتی هر چند کوتاه برای مکث و ایجاد روابط اجتماعی فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: سیاست پاتوق‌های محلات برگرفته از سیاست شهرسازی جدید است که در آن باید فضاهای شهری قابل پیاده روی باشند و شهروندان بتوانند در آن گفت‌وگو کنند.

رفیعی گفت: استفاده از توانمندی و نقاط قوت فرهنگی، اجتماعی و تاریخی محلات با تاکید بر حفاظت از ارزش‌ها و هویت غنی بافت‌های تاریخی یکی از مهمترین رویکردها و سیاست‌های شهرسازی نوین برای ایجاد پاتوق‌های محلی است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.