کد خبر: ۱۱۷۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد:
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت ۹ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در طول مدت اخیر آمار فوتی‌ها در یک شبانه روز به این تعداد نرسیده بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۴ ساعت گذشته، روز تلخ کرونایی برای یزدی‌ها بود، اظهار داشت: ۹ بیمار کرونایی فوت شدند و ۵۷ بیمار کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال برخی از آنها وخیم است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۳۰ بیمار مشکوک به کرونا نیز در بیمارستان‌های یزد بستری هستند که پس از آماده شدن جواب آزمایش آنها، شرایط این بیماران مشخص خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: متأسفانه عده‌ای از مردم دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله و پیشگیری از کرونا را جدی نمی‌گیرند و این امر سبب شده میزان ابتلاء به کرونا در یزد افزایش پیدا کند.

سلمانی با اشاره به اینکه اگر مردم رعایت نکنند، موج سوم شیوع کرونا را در پیش خواهیم داشت، تصریح کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، دو اقدام ساده در مواجهه با ویروس کروناست که اگر رعایت شود، میزان ابتلاء به شدت کاهش خواهد یافت.

وی همچنین در مورد واکسن کرونا نیز بیان کرد: تحقیقات نشان داده که این واکسن بین ۶۰ تا ۷۰ درصد در بهترین حالت ممکن، از ابتلاء به کرونا جلوگیری می‌کند در حالی که استفاده درست از ماسک، تا ۹۵ درصد از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری می‌کند بنابراین مردم به جای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی برای دریافت واکسن، از ساده‌ترین روش یعنی استفاده از ماسک استفاده کنند.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، علوم پزشکی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.