کد خبر: ۱۱۷۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از آغاز عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) و بلوار مرزداران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس علی پیوسته با بیان آنکه پل تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) و بلوار مرزداران در سال 1377 احداث شده است، بازنگری در آئین نامه های طراحی، مقاومت ناکافی سازه با توجه به ضوابط جدید و لزوم طراحی با ملاحظه دوره های بازگشت طولانی تر زمین لرزه  را از جمله دلایل تعریف و طراحی این پروژه ذکر و اضافه کرد: عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع یادگار امام(ره)- مرزداران اقدامات مختلفی از قبیل تنظیم کشش کابل های پیش تندیگی عرشه ، تقویت سرستون ها و ستون ها با ژاکت بتنی و تقویت فونداسیون ها را در بر می گیرد.

وی همچنین در تشریح روند پیشرفت سایر پروژه های مشابه، از پیشرفت قابل ملاحظه عملیات اجرایی در پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن خبر داد و گفت: عملیات مقاوم سازی این پل سواره رو در سه فاز اجرایی شامل مقاوم سازی بخش تحتانی،  مقاوم سازی بخش فوقانی و بهسازی سرستون ها طبق برنامه ادامه دارد.

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، پروژه بمقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت و رودخانه کن با هدف تقویت فونداسیون، افزایش ظرفیت باربری ستون ها از طریق احداث ژاکت های فلزی و بتنی و همچنین محافظت از پایه های در معرض آب شستگی و در نهایت  بهبود عملکرد لرزه ای پل تعریف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.