کد خبر: ۱۱۷۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
عضو شورای شهر تهران:
سالاری گفت: ۱۵ درصد از جمعیت پایتخت در بافت‌ فرسوده زندگی می‌کنند و ساختمان‌های قدیمی استاندارد‌های لازم را ندارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به مقابله با ساخت و سازها در پهنه‌های گسلی، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های جدی مدیریت شهری دوره پنجم، بحث تاب آوری شهر تهران و بافت‌های فرسوده مطرح است که  حدود ۴ هزار هکتار بافت فرسوده تمام عیار وجود دارد و هر سه مولفه ریزدانگی، نوپایداری و نفوذ ناپذیری را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه  ۱۵ درصد از جمعیت شهر تهران در بافت‌ فرسوده زندگی می‌کنند، بیان کرد: به طور کلی پهنه‌های گسلی قابل توجهی در پایتخت وجود دارد و ۵۵ کیلومتر از مساحت جغرافیای طرح تفصیلی در گسل‌ها واقع شده است، به عبارتی ۳۲ هزار پلاک در حریم‌های گسلی وجود دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: به تازگی  با همکاری شهرداری تهران و معاونت شهرسازی بخشنامه‌ای به همه مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کردیم که بر روی پهنای گسلی، اجازه ساخت و ساز داده نشود.

سالاری تصریح کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم بحث مقاوم سازی ساختمان‌های موجود است، همه ساختمان‌هایی که طی دو دهه اخیر ساخته شدند به موجب آیین نامه‌ها با کیفیت ساخته شدند. ساختمان‌های قدیمی استاندارد‌های لازم را ندارند، ضمن اینکه الگوی مقاوم سازی باید توسط دولت تدوین و ابلاغ شود و  هنوز در بین متخصصان از جمله مهندسان افراد کمی داریم که بحث مقاوم سازی را بومی و عمومی کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.