کد خبر: ۱۱۷۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
متعاقب اجرای مرحله نخست واگذاری اراضی
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اجرای مرحله نخست واگذاری اراضی روی تونل راه آهن تهران- تبریز به پیمانکار پروژه احداث محور شارباغ (محور نیلوفری) خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس صفا صبوری دیلمی که متعاقب برگزاری نشست مشترک با "علی کاظمی منش" مدیرکل راه آهن تهران، "حسین محمدزاده" عضو هیئت مدیره این شرکت و "کاوه حاجی علی اکبری" مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران سخن می گفت، از امضای صورتجلسه مرحله نخست واگذاری زمین خبر داد و گفت: پیرو تفاهمنامه ای که در تیرماه سال جاری بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران منعقد شد، بخشی از اراضی روی تونل راه آهن تهران- تبریز واقع در مناطق 17 و 18 در قالب مرحله نخست واگذاری، تحویل پیمانکار پروژه شد.

وی مساحت کلی این اراضی را 94180 مترمربع ذکر و اضافه کرد: اراضی یاد شده در 2 قطعه شامل بخش حدفاصل میدان شهدای حرم و امامزاده حسن(ع) در منطقه 17 به مساحت 52020 مترمربع و بخش حدفاصل پارک 15 خرداد و خیابان آیت الله طالقانی در منطقه 18 به  مساحت 42160 متر جهت بهره برداری دائمی و اجرای طرح بازآفرینی به شهرداری تهران واگذار و به این ترتیب عملیات اجرایی پروژه احداث محور شارباغ توسط پیمانکار از سرگرفته شد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، بهره برداری از پروژه احداث محور شارباغ علاوه بر تاثیرات مثبت فرهنگی بر مناطق کمتر برخوردار شهر تهران، زمینه ساز جذب سفر و رونق گردشگری شهری خواهد بود.

در همین رابطه "مهندس حسن صفات" مدیرعامل شرکت یادمان سازه(مجری پروژه) به همراه مدیران ارشد شرکت در کارگاه پروژه احداث محور شارباغ حضور یافت تا آخرین وضعیت اجرایی پروژه را مورد بررسی قرارداد. طی این بازدید ضمن گفتگو با عوامل پیمانکار پروژه در منطقه 18 در خصوص روند پیشرفت و همچنین مشکلات پروژه بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است، احداث محور شار باغ پروژه ای است که پس از انتقال خط راه آهن تهران- تبریز به زیرزمین، روی بام این تونل در محدوده‌ای به طول تقریبی 9 کیلومتر و کشیدگی شرقی- غربی و عرض متوسط 30 متر تعریف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.