کد خبر: ۱۱۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
هاشمی گفت:۱۰۰ درصد موافق استیضاح نیستم، اما دل شهرداری نباید قرص باشد و ما سوالات و تذکرات‌مان را جدی‌تر پیگیری می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه هم‌اندیشی صبح امروز با حضور معاون فرهنگی و حناچی برگزار شد که در خصوص وضعیت شورایاران پس از ابلاغ رای دیوان عدالت اداری و نحوه‌ی برخورد با سرا‌های محلات صحبت کردیم.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: گزارش وضعیت مالی پنج ماهه شهرداری قرائت شد و ما دیدیم وضعیت درآمد غیرنقد شهرداری در پنج ماهه حتی بدتر از تیرماه بوده است، اعضای شورا نارضایتی خود را در این خصوص اعلام کرده و قرار شد یکشنبه هفته آینده جلسه هم‌اندیشی با حضور حناچی در این رابطه تشکیل شود.

هاشمی با اشاره به برکناری شهردار تهران، یادآور شد: ۱۰۰ درصد موافق استیضاح نیستم و منظور سالاری هم استیضاح نیست، اما دل شهرداری نباید قرص باشد و ما سوالات و تذکرات‌مان را جدی‌تر پیگیری می‌کنیم چرا که فرض براین است که با توجه به حجم نقدینگی، شهرداری می‌تواند نقدینگی را به سمت خود بکشد و نتیجه آن توسعه شهر می‌شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که اعضای شورا نگران هستند که چرا فعالیت در شهرداری برای جذب نقدینگی سیار نیست، خاطر نشان کرد: می‌توان گفت که با توجه به جمعیت زیاد و حجم نقدینگی بالا در تهران، همه پیاده‌رو‌های پایتخت از طلا هستند و می‌توان این سرمایه‌ها را جذب توسعه شهر کرد.

وی درباره تاثیرات لایحه محرک اقتصادی گفت: این لایحه در حد توان خود تاثیرگذار بوده است، اما شهرداری محافظه‌کاری می‌کند و ما شاهد هستیم در دوره‌های قبل تراکم بالا و غیرقانونی می‌فروختند، اما الان آنقدر بر اجرای قانون پافشاری می‌شود که اقدامات مشروع نیز انجام نمی‌گیرد.

هاشمی ادامه داد: هرچقدر قیمت زمین در تهران بالا می‌رود تمایل ساخت‌وساز در طبقات محدود، کم می‌شود و من اخیرا گزارشی از وضعیت شهرسازی در ۵ ماهه نخست طی ۱۰ سال اخیر مطالعه کردم و دیدم که در سال ۹۰ – ۹۱ در پنج ماه اول سال ۱۱ هزار پروانه صادر شد، اما ما در این پنج ماه فقط ۲۵۰۰ پروانه صادر کردیم که این نشان می‌دهد دچار رکود به دلیل گران شدن تهران مواجه هستیم.

وی در خصوص وضعیت کرونا در تهران نیز با بیان این‌که همه باید به مصوبات ستاد ملی کرونا گوش دهند، افزود: متاسفانه کرونا برای مردم به موضوع عادی تبدیل شده مثلا در همین شورای شهر می‌بینید که در همین فضای محدود نباید این همه آدم کنار هم باشد و شاهد رکود در اجرای پروتکل‌های بهداشتی هستیم. البته در همه دنیا این سیر صعودی وجود دارد.

رییس شورای شهر تهران درباره انتشار نامه شهردار مربوط به موضوع توزیع محلول ضدعفونی کننده میان افراد نیازمند، تاکید کرد: در حال حاضر شورا در حال بررسی این موضوع است و با خاطیان برخورد می‌شود، اما هنوز نتایج گزارش احصاء نشده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.