کد خبر: ۱۱۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
استاندار هرمزگان خبر داد
استاندار هرمزگان گفت: فاز نخست آب شیرین کن یک‌میلیون مترمکعبی مشترک هرمزگان، کرمان و یزد، با ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب نیز آبان ماه سال جاری افتتاح می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فریدون همتی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با رویکرد رفع موانع و جهش تولید با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های مختلف استان در حوزه سرمایه گذاری، پرورش میگو را یکی از ظرفیت های بالقوه هرمزگان مطرح کرد و اظهار داشت: تکثیر میگو، خوراک میگو، فرآوری و بسته بندی و … باعث می شود که چرخه تولید و پرورش میگو در استان کامل شود.

وی طرح تولید جلبک در شرق استان را به‌عنوان یک طرح سرمایه گذاری قابل اتکا برای مقابله با شن های روان که معضل دیرینه مردم این مناطق است برشمرد و اضافه کرد: پرورش ماهی خاویاری نیز در چند نقطه از جمله حاجی‌آباد و رودان راه اندازی شده که طی بازدیدی که از مزارع پرورش ماهیان خاویاری داشتم نتایج خوبی حاصل شده و وزن ماهی خاویاری تولیدی در شهرستان رودان دوبرابر ماهیان پرورشی خاویاری در شمال کشور است.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به درخواست‌های متعدد برای سرمایه گذاری در استان، بیان داشت: رایزنی لازم برای ایجاد کارخانه فسفرینگ، اسید سولفاته و کودهای شیمیایی با شرکت ملی مس ایران انجام شده و در همین زمینه تفاهم نامه ای با وزارت صمت امضاء شده که اگر این سرمایه گذاری بزرگ انجام شود، کشور در زمینه تأمین کود شیمیایی بی نیاز خواهد شد که لازم است پس از راه اندازی این کارخانه و در راستای حمایت از سرمایه گذار این پروژه، دولت اجازه واردات کود شیمیایی را ندهد.

همتی در خصوص سند توسعه جزایر نیز گفت: بیش از ۵۷ درصد پروژه ها در جزایر هرمزگان به مرحله اجرا رسیده که با حمایت وزارت راه رینگ هرمز و لارک احداث و برق رینگ جزایر نیز با مشارکت وزارت نیرو تأمین خواهد شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به کمبود فضای تخصصی بیمارستانی در استان به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مردم هرمزگان، تصریح کرد: امروز بیمارستان ۱۳۰ تختوابی زنان و زایمان شریعتی بندرعباس افتتاح شد و در سه سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در قالب اضافه شدن چند بیمارستان جدید و توسعه و تجهیز بیمارستان های موجود به فضاهای درمانی استان اضافه شده و در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تأکید برنگاه ویژه مجموعه دولت در استان به دو منطقه محروم بشاگرد و کوشا احمدی، گفت: رینگ اصلی و زیرساخت ۱۸۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی بشاگرد در دستور کار قرار دارد و ۱۳۵ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان احداث، بهسازی و آسفالت می شود.

وی اضافه کرد: در منطقه کوشا احمدی نیز با مشارکت استانداری، وزارت راه و بنیاد مستضعفان، ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت های مواصلاتی اختصاص پیدا کرده است که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات مردم این منطقه را حل کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره سرمایه گذاری مطلوب در تأمین آب از طریق آب شیرین کن ها، گفت: با سرمایه گذاری خوبی که در حوزه آبشیرین کن‌ها در این سه سال انجام شده، فاز اول و دوم آب شیرین کن بندرعباس افتتاح شد و سه فاز دیگر نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: فاز نخست آب شیرین کن یک‌میلیون مترمکعبی مشترک هرمزگان، کرمان و یزد، با ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب نیز آبان ماه سال جاری افتتاح می شود که بخشی از آن برای تأمین آب شرب بندرعباس استفاده می شود.

همتی بیان داشت: به میزان آبی که از آب شیرین کن ها تأمین می شود، آب سدهای استقلال میناب، سد سرنی و شمیل و نیان برای کشاورزی شهرستان میناب و شرق بندرعباس آزاد می شود که در زندگی روستائیان، رونق اشتغال و تثبیت جمعیت در این مناطق بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، نقش این استان را در اقتصاد کشور، نقشی ملی دانست و گفت: گشایش در مشکلات اقتصادی هرمزگان قطعاً" به کمک کشور خواهد آمد.

وی در پایان سخنان خود ضمن تمجید از وحدت، همدلی و همگرایی موجود در استان هرمزگان، از دکتر عبادی زاده نماینده محترم ولی فقیه در استان به پاس همراهی با دستگاه‌های اجرایی و مجموعه دولت، مجمع نمایندگان استان، دستگاه قضایی، نیروی دریایی سپاه، نیروی دریایی ارتش، سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان و دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی تقدیر کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.