کد خبر: ۱۱۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
مدیر پروژه ساماندهی کشف رود در مرکز 137 عنوان کرد
مدیر پروژه ساماندهی کشف رود گفت: تا خردادماه سال آینده، 300 هکتار درختکاری جدید در کشف رود انجام شده و میزان درختکاری در این محدوده به 480 هکتار می رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالله سلطان احمدی که با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، پاسخگوی تماس های شهروندان بود، اظهار داشت: علت وجود موتور تلمبه ها در کشف رود، تخلیه فاضلاب در آن است که این معضل از تصفیه خانه های پرکند آباد، التیمور و فاضلاب خانگی برخی از روستاها نشات گرفته و مشکلاتی را برای مردم 14 روستای اطراف کشف رود ایجاد کند.
وی ادامه داد: برای اولین اقدام اساسی جهت حل این معضل، ساخت تصفیه خانه ها را در دستور کار قرار داده ایم تا مشکلاتی مانند تخلیه روزانه حدود 350 تانکر سپتاژ به داخل کشف رود را ساماندهی نماییم، در همین راستا با اعتبار 74 میلیارد تومان تومان، احداث تصفیه خانه سپتاژ از خردادماه سال جاری آغاز شده است.
سلطان احمدی عنوان کرد: همچنین پیشنهاد احداث تصفیه خانه طبرسی شمالی، پرکند آباد را ارائه کردیم زیرا احداث تصفیه خانه ها بر عهده شهرداری مشهد است. تا زمان احداث تصفیه خانه ها که حدود دو سال زمان لازم دارد، باید از کشت با فاضلاب جلوگیری نماییم، لذا با چاپ آگهی مشترک در روزنامه ها، به شهروندان مهلت داده ایم که موتور تلمبه ها را جمع آوری نمایند و در غیر این صورت، به زودی جمع آوری موتور تلمبه ها آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 150 موتور تلمبه فعال در کشف رود وجود دارد، خاطرنشان ساخت: پیمانکار حفاظتی گرید یک برای کشف رود بکارگیری شده است تا از استفاده فاضلاب، ریختن نخاله و کشت و کار در بستر کشف رود، جلوگیری به عمل آید.
مدیر پروژه ساماندهی کشف رود گفت: از آبان ماه سال 98 تا کنون که فرماندهی کشف رود به شهرداری مشهد واگذار شده است، بالغ بر 113 میلیارد تومان پروژه عمرانی برای این محدوده منعقد شده و تا کنون 180 هکتار درختکاری در این محدوده انجام شده است، و تا خردادماه سال آینده نیز 300 هکتار به درختکاری فعلی کشف رود و در نهایت به فضای سبز شهر مشهد افزوده خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.