کد خبر: ۱۱۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
مدیرعامل شرکت بهره برداری شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از جابه جایی بیش از ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری در شش ماه اول امسال خبرداد و گفت: کاهش حدود ۱۹ میلیونی مسافر قطار شهری در شش ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا را شاهد هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، وحید مبین مقدم در این خصوص گفت: در شش ماه اول امسال حدود ۹ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۸۴۳ مسافر از طریق خطوط قطار شهری جابجا شده‌اند.

وی افزود: طی این مدت شش میلیون و ۵۱۷ هزار و ۱۵۸ مسافر از طریق خط یک و دو میلیون و ۹۵۹ هزار و ۶۸۵ مسافر نیز از طریق خط دو جابجا شده‌اند، این در حالی است که در شش ماهه ابتدای سال گذشته ۲۲ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۷۴ مسافر از طریق خط یک و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۷۲ مسافر از طریق خط دو قطار شهری جا به جا شده‌اند.

مبین مقدم تصریح کرد: مقایسه این دو آمار نشان می‌دهد که جابجایی مسافر توسط خطوط قطار شهری در شش ماهه اول امسال ۱۸ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۸۰۳ مسافر نسبت به شش ماهه اول سال ۹۸ کاهش داشته است.

مدیرعامل قطار شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه دلیل کاهش جا به جایی مسافر در شش ماهه اول امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است، اظهار کرد: در مجموع خدمات دهی خط یک و دو قطار شهری از ۲۵ اسفندماه ۹۸ تا ۶ خرداد ۹۹ برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا تعطیل بود که همین امر بر کاهش مسافر تأثیر زیادی داشته است.

وی ادامه داد: طبق آمار پر مسافرترین ایستگاه‌های سال ۹۸ در خط یک قطار شهری ایستگاه‌های شریعتی، بسیج، پارک ملت، غدیر و در خط دو ایستگاه‌های شریعتی، مفاح، شهدا و طبرسی بوده‌اند.

مبین مقدم افزود: همچنین ایستگاه‌های شریعتی، پارک ملت، بسیج و غدیر در خط یک و ایستگاه‌های شریعتی، مفتح، طبرسی، شهدا و شهید کاوه نیز در خط دو پر مسافرترین ایستگاه‌ها در شش ماهه اول سال ۹۹ بوده‌است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.