کد خبر: ۱۱۷۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 خبر داد:
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از اجرای طرح کاپ خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در ناحیه شش منطقه چهار در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،"حمیدرضا فرخی"  با اشاره به آغاز زمان اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) در این منطقه گفت: قبل از فراگیری بیماری کووید 19، طرح کاپ به صورت پایلوت در منطقه اجرا می شد و در این طرح مخازن جداگانه ای در ساختمان ها تعبیه شده  و شهروندان به صورت مجزا پسماندهای خود مانند شیشه، پلاستیک و ... را در مخازن قرار داده و این زباله ها هفته ای یک یا دوبار  توسط نیروهای پسماند جمع آوری می شد.

وی ادامه داد: با  آغاز طرح پایلوت کاپ  و اجرای محدود این طرح در شهرک شمس ولایت ناحیه 6 این منطقه تا کنون  مقدار قابل توجهی زباله جمع آوری شده که مخازن جمع آوری پسماند خشک به تمامی بلوک های مسکونی این شهرک تحویل و جمع آوری پسماندهای تر و خشک به صورت جداگانه انجام می گیرد.

فرخی در ارتباط با این طرح گفت: جهت اجرای طرح کاپ در شنبه های بدون پسماند بعد از اطلاع رسانی از طریق بنر و شبکه های مجازی و دادن اطلاعات به شهروندان آموزش خانه به خانه و چهره به چهره برای منازل و اصناف انجام گرفته و همشهریان مطلع می شوند که به چه صورت زباله های خود را هر شنبه به خودروهای ویژه تحویل دهند.

او ادامه داد: در این طرح پسماندهای خشک شهروندان روزهای شنبه هرهفته از ساعت 9 الی 12 از طریق خودروهای جمع آوری پسماند خشک  با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جمع آوری می شود.

او افزود:  امیدواریم با اجرای طرح کاپ به تدریج شاهد حذف مخازن فعلی زباله و جایگزینی مخازن سه گانه در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.