کد خبر: ۱۱۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد؛
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: در سال جاری المان های گذر و نظر را با هدف بهبود منظر شهری در دستور کار داریم و با توجه به شیوع بیماری کووید- 19 ساخت المان های تعاملی که باعث تجمع شهروندان خواهد شد را در برنامه ریزی های صورت گرفته در حداقل خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا سلامی در نشست چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار با بیان این مطلب، اظهار کرد: جشنواره امسال با سه رویکرد، هویت، دستاورد و نگاه به آینده پذیرای طرح های هنرمندان در رشته های مختلف هنرهای شهری از جمله دیوارنگاری، یادمان های شهری، آذین بندی، المان های گل و گل آرایی، هنرهای نمایشی و ... خواهد بود.
وی افزود: از همه هنرمندان خواستاریم که المان هایی را طراحی کنند که بتوان آن را در طول سال در نقاط مختلف شهر در معرض دید عموم قرار داد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با تاکید بر هدف گذاری هنرمندان بر روی ساخت المان در میادین شهر، مبادی ورودی و خروجی، فضای سبز شهر و ... تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید 19 هنرمندان بایستی بر ساخت المان هایی با محور ارتقا کیفیت منظر شهری برنامه ریزی کنند.
سلامی عنوان کرد: برای فعالیت های استقبال از بهار 1400، مشورت هایی با دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگران حوزه علوم اجتماعی صورت گرفت و اساتید ذی ربط بر نیاز به زیباسازی شهری با توجه به ضرورت افزایش ایجاد نشاط در شهروندان برای سلامت روان جامعه تاکید داشتند.
وی با بیان اینکه شیوع بیماری کووید 19 از دلایل اکران نشدن 50 المان در ابتدای بهار سال گذشته بوده، ادامه داد: علی رغم تلاش هنرمندان در ساخت المان ها، به دلیل جلوگیری از تجمع شهروندان و ایجاد خطر برای آن، از اکران المان های تعاملی پرهیز شد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین تقارن اعیاد رجب و شعبان با بهار 1400 را فرصتی مغتنم در ایجاد آثاری مانا و ماندگار در ذهن شهروندان می دانیم و تلاش خواهیم کرد با فراهم آوردن بستری برای ارائه کارهای فاخر و ارزشمند هنرمندان به سوی بهاری پرشور و نشاط گام برداریم.
سلامی گفت: شهرداری مشهد، به منظور بهره گیری از ظرفیت هنرمندان در زیباسازی و ارائه طرح های خلاقانه هنر شهری در آستانه سال نو، فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار " مشهد 1400" را منتشر کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.