کد خبر: ۱۱۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ۱۲ خبر داد؛
حسینی گفت: کسب‌ و‌ کار‌های خانگی آنلاین در محلات قلب تهران به منظور توانمندسازی جامعه محلی کار خود را آغاز کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مصطفی حسینی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ۱۲  با اشاره به راه‌اندازی کسب‌و‌کار محلی هوشمند در این منطقه، اظهار کرد: شهرداری منطقه ۱۲ و دفتر توسعه محله‌ای در محلات ایران، آبشار و دروازه شمیران که به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند، اقدام به راه‌اندازی پویش «من پشتیبان من» کرده‌اند تا به این ترتیب از کسب‌وکار‌های خانگی آنلاین حمایت کنند. توانمندسازی، استقلال مالی و گسترش کسب‌وکار از محور‌های راه‌اندازی این پویش است.

وی ادامه داد: این اقدام پس از شناسایی فعالان حوزه کسب‌وکار‌های خانگی و کوچک در محلات یاد شده و با هدف تحقق اهداف مرتبط با شهر هوشمند صورت گرفت. در این پویش، دفتر توسعه محلی و مجموعه دانش‌بنیان ذوق، آموزش مهارت‌های مرتبط با بازاریابی اینترنتی، طراحی لوگو، برندینگ و راه‌اندازی پلتفرم و سایت فروش کسب‌و‌کار‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ۱۲ یادآور شد: بحران کنونی ناشی از ویروس کووید ۱۹ بسیاری کسب‌وکار‌های سنتی را با مشکل روبه‌رو کرده و راه‌اندازی چنین پویش‌هایی برای حفظ سلامت جامعه و ارتقای وضعیت معشیت زنان سرپرست خانوار ضروری است. طی یک دوره پنج ماهه این زنان توانستند با اتکا بر آموزش‌های انجام‌ شده و توان ذاتی خود تغییرات اساسی در عرضه محصولات شامل بسته‌بندی، گسترش فضای عرضه، تبلیغات بهینه، جلب اعتماد مخاطب و نهایتاً فروش محصولات خود بدهند.

گفتنی است؛ پویش «من پشتیبان من» از دی‌ ماه سال ۹۸ فعالیت خود را در بستر فضای مجازی آغاز کرد و تابه‌امروز توانسته تعدادی از زنان سرپرست خانوار را حمایت کند. مطالعات آسیب‌شناسی این پویش نشان می‌دهد عمده طرح‌های پیشین با عنوان توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، تمرکز زیادی بر بخش تولید محصولات توسط این بانوان داشته و بزرگ‌ترین ضعف آن‌ها نیز کم‌توجهی به حوزه عرضه و فروش محصولات بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.
فهرستی از علائم بیماری کووید-۱۹

فهرستی از علائم بیماری کووید-۱۹

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا فهرستی از علائم بیماری کووید-۱۹ از جمله احتقان یا آبریزش بینی منتشر کرده است.