کد خبر: ۱۱۷۶۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
با هدف اطلاع‌رسانی بهتر به مسافران و شهروندان انجام شد
با هدف اطلاع‌رسانی بهتر به شهروندان و مسافران در جهت استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی درون‌شهری، نسل جدید تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیش از این در راستای هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی و به منظور ایجاد امکان مشاهده زمان انتظار برای مسافران داخل ایستگاه، تابلوهای اطلاع‌رسانی به مسافران با همکاری سازمان اتوبوسرانی در ایستگاه‌های اتوبوس پیش‌بینی و نصب شده بود که در حال حاضر، طراحی نسل جدید این تابلوها با طراحی هوشمندتر، زیباتر و امکانات بیشتر در دست اقدام است و به زودی به اجرا درخواهد آمد.
بر اساس این گزارش، در ماه‌های اخیر با توجه به سرقت اجزای داخلی تعداد زیادی از این تابلوها، سازمان فاوا شهرداری مشهد به منظور صیانت از اموال عمومی شهروندان، اقدام به جمع‌آوری 147 تابلوی راهنمای ایستگاه‌های اتوبوس از سطح شهر کرده است و تعدادی از تابلوهای جایگزین با امکانات بیشتر و نیز تغییراتی به منظور جلوگیری از سرقت، به زودی نصب خواهد شد.
تابلوهای قبلی با شکستن شیشه قاب آن قابل سرقت بود که با ایجاد تغییراتی در طراحی و ایمن‌سازی آن، ضریب امنیت آن ها افزایش می‌یابد، با نصب این تابلوها در ایستگاه‌های اتوبوس، شهروندان می‌توانند از زمان تقریبی رسیدن اتوبوس‌ها آگاه و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنند.
همچنین نسل جدیدی از تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس در حال طراحی است که علاوه بر ارتقای سطح بصری و ارتقای جنبه‌های ظاهری، هوشمندتر و تعاملی‌تر خواهد بود. این نسل از تابلوها، قابلیت اعلام اطلاعات زمان‌بندی حرکت اتوبوس‌ها به صورت صوتی را نیز داراست که برای نابینایان بسیار مفید خواهد بود.
شایان ذکر است؛ علاوه بر تابلوهای اطلاع‌رسان داخل ایستگاه‌ها، شهروندان می‌توانند به منظور آگاهی از زمان رسیدن اتوبوس‌ها و حتی دنبال کردن مسیر حرکت اتوبوس‌های فعال هر خط، از نرم‌افزار موبایلی نقشه همراه مشهد نیز بهره گیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.