کد خبر: ۱۱۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
شهردار منطقه ۱۷ تهران خبر داد
شهردار منطقه ۱۷ از احداث ۱۷ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری پیوسته و ایمن در این منطقه تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمود کلهری در تشریح اقدامات منطقه ۱۷ شهرداری تهران برای توسعه دوچرخه سواری گفت: قطعا امروز در دنیا استفاده از دوچرخه به عنوان بهترین و پاک ترین مدل حمل و نقلی به شدت مورد توجه قرار گرفته و بسیاری کلانشهرهای دنیا توسعه دوچرخه سواری را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی افزود: در کلانشهر تهران نیز از ابتدای دوره فعالیت آقای حناچی به عنوان شهردار تهران موضوع استفاده از دوچرخه و دوچرخه سواری به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفت و کمپین سه شنبه های بدون خودرو شروع به فعالیت کرد و به صورت مستمر نیز پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در منطقه ۱۷ شهرداری تهران نیز اقدامات خوبی اجرا شده و با استفاده از ظرفیت سایر نهادها و سازمان های مردم نهاد همزمان با اینکه شهروندان را به استفاده از دوچرخه و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری دعوت می کنیم و تلاش می کنیم شهروندان به این کمپین بپیوندند، زیرساخت های لازم نیز در سطح منطقه فراهم می شود.

وی تاکید کرد: تلاش می کینم با احداث مسیرهای امن و پیوسته که با بهره گیری از ایده های خلاق ساخته می شوند همچون ساخت مسیر دوچرخه امن با اختلاف سطح از معابر گام عملی جدی و موثری در این حوزه برداریم.

شهردار منطقه ۱۷ در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به هدفگذاری ساخت ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری تا پایان سال ۱۴۰۰ در منطقه ۱۷ شهرداری تهران گفت: مقرر شده در سال جاری ۱۷ کیلومتر مسیر امن و پیوسته دوچرخه در سطح منطقه احداث کنیم. این مسیرها خاص و ویژه هستند به شکلی که پیوستگی و امنیت به عنوان دو مولفه اصلی در این حوزه مورد توجه قرار گرفته اند.

وی افزود: ۵۰ کیلومتر در مجموع هدفگذاری اصلی در منطقه ۱۷ قلمداد می شود که در صورت تحقق این مهم می توانیم اعلام کنیم مسیر دوچرخه سواری در منطقه کامل شده است. امیدواریم این ۵۰ کیلومتر تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.