کد خبر: ۱۱۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
استاندار ایلام تاکید کرد
استاندار ایلام بر لزوم تقویت فعالیت های عمرانی در مرزهای استان ایلام تاکید کرد و گفت: امنیت مطلوب در مرزهای استان برقرار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قاسم سلیمانی دشتکی در کارگروه ویژه مرز استان که با حضور سردار گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات مرزبانی استان و کشور در ایجاد امنیت پایدار و حفاظت از مرزها، اظهار کرد: استان ایلام با بیش از ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز تابلویی زیبا از شهادت طلبی و ایثارگری را در دوران دفاع مقدس به تصویر کشیده است.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی بسیاری از مناطق استان و شهرها بین دو طرف جنگ دست به دست شد و شهدای بسیاری برای دفاع از خاک و مرز و بوم تقدیم انقلاب اسلامی شد.

وی تصریح کرد: استان ایلام با هفت دهم درصد جمعیت، ۱/۴ درصد شهدای کشور را به خود اختصاص داده و از این حیث رتبه اول کشور را دارا است.

سلیمانی‌دشتکی با عنوان این مطلب که مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس با سلحشوری غیرت و جانبازی از کشور دفاع کرده‌اند، اظهار کرد: مردم این استان در دوران دفاع مقدس با پایداری و پایمردی در پاسداری از نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی و خاک وطن تا پای جان خود ایستادند.

وی با اشاره به این مهم که استان ایلام ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، اضافه کرد: از این میزان نزدیک به ۱۷۰ کیلومتر با استان واسط، ۲۲۰ کیلومتر با استان میسان و ۱۹۰ کیلومتر نیز هم مرز با استان دیاله عراق است.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که مرز ایران با کشور عراق از چند جهت حائز اهمیت است، بیان کرد: با وجود اینکه اقدامات بسیار زیادی در این زمینه از جمله انسداد مرزی صورت پذیرفته اما لازم است دیگر فعالیت‌ها چون امور عمرانی نیز تقویت شود.

وی ادامه داد: موضوع بعدی برگزاری مراسم اربعین است، اگر چه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت تردد زوار به کشور عراق این مراسم تحت شعاع این بیماری قرار گرفته، اما سالیان گذشته این مراسم را باشکوه و شور و شوق بسیار بالایی در استان برگزار شده که این مهم مسئولیت مرزبانی را بسیار حائز اهمیت کرده است.

وی افزود: موضوع دیگر بحث قاچاق کالا و دام و … مسائل و مشکلاتی از این قبیل هست که باید مورد توجه مرزبانی و دیگر عوامل دست اندرکار قرار گیرد.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.