کد خبر: ۱۱۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
استاندار کرمان خبر داد
استاندار کرمان از افتتاح ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های صنعتی و معدنی در شهرستان‌های سیرجان، شهربابک و رفسنجان در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد فدایی حاشیه در سفر به سیرجان گفت: مجموعه باغات و مزارع کفریز به وسعت ۱۲۰ هکتار در منطقه بخش گلستان سیرجان توسط واقف محمد حسین کرمانیان در سال ۱۳۴۰ دارایی‌های خود را وقف استانداری کرمان کرد تا صرف هزینه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست شوند که معروف به موقوفه کرمانیان است.

وی افزود: در سال ۱۳۶۰ با دستور استاندار وقت نیز این مزارع به چاه آب تجهیز شدند و ۱۲۰ هکتار پسته کاری و ۱۰ هکتار علوفه در این موقوفات انجام شد.

فدایی گفت: در سال گذشته ۴۰۰ نفر کودک بی سرپرست، یتیم یا بد سرپرست از همین موقوفات اداره شدند و امروز هم تصمیم گرفتیم در شهرستان سیرجان نیز از محل اعتبارات این موقوفه در سیرجان، محلی برای نگهداری کودکان فوق الذکر ایجاد شود.

استاندار کرمان همچنین از افتتاح ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های صنعتی و معدنی در شهرستان‌های سیرجان، شهربابک و رفسنجان در سال جاری خبرداد و گفت: در شهرستان سیرجان نیز چندین طرح مهم صنعتی و معدنی وجود دارد که عملیات اجرایی شأن بزودی آغاز می‌شود.

وی ضمن توصیه به مدیران بخش صنایع معدنی و صنعتی در استان در سال جهش تولید، امسال را فرصت خوبی برای پیشرفت و توسعه بیشتر دانست وتلاش بیشتر برای توسعه صنعت ومعدن در استان را ضروری دانست.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.