کد خبر: ۱۱۷۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: این سازمان به صورت مستقیم طی مصوبه‌ای از سوی شورای اسلامی شهر مشهد، ماموریت پیگیری کلان پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده را برعهده دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صدرا یوسفی با اشاره به دو محور اصلی فعالیت ‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: دو پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده و تفکیک زباله از مبدا، دو محور اصلی فعالیت این سازمان است که به طور جدی در دستورکار معاونت فرهنگی و هنری و دبیرخانه فرهنگ شهروندی قرار گرفته است.
وی افزود: تاکنون کارهای پژوهشی، مطالعاتی و بسترسازی متعددی در راستای تحقق این دو کلان پروژه انجام شده است و به عنوان یک نهاد فرهنگی توانسته ‌ایم ادبیات حق تقدم عابر پیاده را بین عموم اقشار جامعه نهادینه کنیم.
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ضمن تاکید بر حقوق عابران پیاده در کلان ‌شهر مشهد بیان کرد: برخلاف سال ‌های گذشته رویکرد مدیریت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر استفاده عابران پیاده از معابر شهری و موضوع پیاده محوری و تسهیل عبور و مرور در شهری ایمن برای آنان است.
یوسفی با اشاره به تاکید شهردار مشهد نسبت به کلان پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده و تغییر رفتار رانندگان مشهدی نسبت به این موضوع خاطرنشان کرد: این پروژه به عنوان اولویت اصلی سازمان در دستور کار قرار گرفته و مرحله مقدماتی آن ایجاد اتاق فکر، تحقیق، پژوهش و مناسب‌سازی معابر به پایان رسیده است و هم اکنون از ابتدای مهرماه سال جاری وارد فاز اجرایی آن می‌شویم. همچنین از فرهنگسراها به عنوان فرهنگ سازان و مروجان فرهنگی درخواست شده تا در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گیرند تا نتیجه مطلوب در این حوزه حاصل شود.
وی اضافه کرد: از فرهنگسراها خواسته شده تا طرح ‌های خود را در راستای اجرای این کلان پروژه و معرفی هرچه بیشتر آن بر مبنای تحقق هرچه بیشتر اهداف و جریان‌سازی این اقدام تاثیر گذار و کاهش تلفات ناشی تصادفات و از بین رفتن سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی شهر ارائه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.