کد خبر: ۱۱۷۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
قاسمی خبرداد
مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: با اضافه شدن ۱۱ محله به محدوده بافت فرسوده این منطقه، مساحت بافت فرسوده از ۱۴۱.۲ به ۲۱۳.۴۸ هکتار افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود قاسمی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: ۱۱ روستا در سال ۸۵ به شهرداری خوراسگان (منطقه ۱۵ کنونی) الحاق شد که این روستاها در محدوده بافت فرسوده واقع نشده بود.

وی خاطرنشان کرد: با همراهی و همیاری مسئولان ذی‌ربط، تمام ۱۱ محله الحاقی اخیراً به محدوده بافت فرسوده منطقه ۱۵ اضافه شده و شهرداری از هیچ تلاشی برای مناسب‌سازی و رشد این محلات دریغ نخواهد کرد.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان ادامه داد: متأسفانه محلاتی که در بافت فرسوده قرار گرفته‌اند، به دلیل فرسودگی کالبدی و برخورداری نبودن از دسترسی‌های سواره، تأسیسات و خدمات و زیرساخت‌های شهری بسیار آسیب پذیر بوده و از ارزش مکانی و اقتصادی نازلی برخوردار است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر از تعداد ۱۱ محله منطقه ۱۵ در مرحله نخست تعداد ۹ محله به مساحت ۲۷.۲۲ هکتار و در مرحله بعد دو محله باقی مانده به مساحت ۴۵.۰۶ هکتار تأیید شد، افزود: با اضافه شدن ۱۱ محله به محدوده بافت فرسوده این منطقه رتبه منطقه به لحاظ وسعت بافت فرسوده از هشتم به رتبه پنجم تغییر پیدا کرد.

قاسمی ادامه داد: این محلات و بافت‌ها از یک سو دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسبت به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب پذیری در برابر زلزله، آتش سوزی و عدم تطابق با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن دارای مشکلات روبنایی و زیرساختی عدیده‌ای هستند که یکی از مهمترین دغدغه‌ها و چالش‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مساحت بافت فرسوده منطقه ۱۵ شهرداری از ۱۴۱.۲ به ۲۱۳.۴۸ هکتار افزایش یافته است، بر لزوم اهمیت بهسازی و نوسازی این بافت‌ها تأکید کرد و گفت: بی‌شک نقش و مشارکت مردم در امر بهسازی و نوسازی بافت‌های قدیمی اهمیت خاصی دارد و بدون مشارکت آنها نتیجه مطلوب ممکن نخواهد بود.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان تاکید کرد: مدیران شهری باید بتوانند با شناسایی نهادهای تأثیرگذار در سطوح کلان و برقراری ارتباط و همراه کردن این نهادها با دفاتر نوسازی محلات و همچنین اطلاع رسانی‌ها و آموزش شهروندان، در توفیق اقدامات در این خصوص، به نحو چشمگیری مؤثر باشند.

وی افزود: از مزایای این امر برای ساکنان می‌توان به امکان نوسازی ساختمان‌های فرسوده این محلات با استفاده از تسهیلات و تخفیفات صدور پروانه توسط شهرداری‌ها و همچنین احداث پارک، کتابخانه و تعریض خیابان اشاره کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.