کد خبر: ۱۱۷۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
در روز جهانی بدون خودرو
شهردار منطقه ۱۷ تهران گفت: تعمیم استفاده از دوچرخه از برنامه‌های مهم شهرداری است که قصد داریم همچنان با گسترش مسیر‌های دوچرخه سواری امن به این اتفاق کمک کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ در اولین سه شنبه بدون خودرو مهرماه و روز جهانی بدون خودرو به افتتاح ۱۳۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری پایدار در خیابان متین پرداخت. در جریان رکابزنی شهردار منطقه ۱۷ و معاونین او که درآن سلگی دبیر فدراسیون دوچرخه سواری هم حضور داشت ۱۳۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری پایدار در خیایان متین افتتاح و آماده استفاده برای شهروندان شد.

کلهری در جریان افتتاح این مسیر دوچرخه سواری گفت: با توجه به اینکه دوچرخه را وسیله نقلیه ایمن می‌دانیم که به کاهش آلودگی هوا کمک می‌کند افتتاح مسیر‌های دوچرخه در منطقه از اولویت‌های ماست و در خیابان متین نیز ۱۳۰۰ متر مسیر دوچرخه پایدار ایجاد کردیم که آماده استفاده شهروندان است و قطعا تا پایان سال مسیر‌های دوچرخه سواری در منطقه افزایش پیدا خواهد کرد تا کسانی که قصد استفاده از این وسیله نقلیه را دارند بدون دغدغه و خطر از آن استفاده کنند.

پس از برگزاری این مراسم، کلهری همراه با معاونین خود رکاب زنان به پارک ترافیک در دارالشهدای تهران رفته و زیر نظر سرمربی تیم ملی آموزش‌های لازم را در مورد دوچرخه سواری دیدند. در بخشی از تفاهمنامه فدراسیون دوچرخه سواری با شهردای منطقه ۱۷، آموزش دوچرخه سواری برای کارکنان شهرداری منطقه ۱۷ در نظر گرفته شده که این آموزش این هفته نیز تحت نظر مهردادصفرزاده مربی تیم ملی دوچرخه سواری برگزار شد. همچنین تعدادی از دوچرخه سواران منطقه ۱۷ به انجام حرکات نمایشی با دوچرخه پرداختند که مورد توجه شهردار منطقه قرار گرفت و کلهری به آن‌ها قول داد تا فضایی را برای انجام این برنامه در اختیار آن‌ها قرار دهد.

با توجه به اینکه اولین سه شنبه بدون خودرو مهرماه مصادف با هفته دفاع مقدس بود شهردار منطقه ۱۷ با رکاب زنی به سمت بوستان زمزم به غبارروبی مزار شهدای گمنام منطقه هم پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.