کد خبر: ۱۱۷۴۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
رئیس شورای شهر تهران با انتقاد از مقدس کردن جنگ و نادیده گرفتن صلح گفت: دفاع ملت ایران در جنگ تحمیلی، عملی صلح جویانه بود و نه رفتاری جنگ‌طلبانه.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: ۴۰ سال پیش در  ۳۱ شهریورماه،  توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان «روز جهانی صلح» نام‎گذاری شد و  مصادف شدن این روز با تهاجم ارتش بعثی صدام برای تحمیل یک جنگ به ایران باعث شده که همه ایرانیان و جهانیان این روز را گرامی بدارند.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری افزود: متاسفانه یکی از مسائلی که در فرهنگ و تاریخ معاصر ما بروز یافته است، مقدس کردن جنگ و نادیده گرفتن صلح است. چیزی که اخیرا مقام معظم رهبری، نیز ضمن سخنان خود متذکر شدند.

هاشمی  ادامه داد:دفاع ملت ایران در جنگ تحمیلی عملی صلح جویانه بود و نه رفتاری جنگ طلبانه و این عملکرد به موفقیت هم رسید و صلح پایداری که هنوز پس از ۳۰ سال شاهدش هستیم را به وجود آورد.



ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.