کد خبر: ۱۱۷۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه خبر داد
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه گفت: خاکسپاری متوفیان کرونایی در آرامستان‌های کرمانشاه طبق موازین بهداشتی و شرعی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام احمد شیرین‌سخن در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خانواده‌های متوفی باید از تجمع کردن در محوطه آرامستان با برگزاری سریع مراسم تشیع و تدفین، خودداری کنند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت محدودیت‌ها در مراسم خاکسپاری گفت: مراسم خاکسپاری و نماز اموات باید با حضور حداقل افراد برگزار شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه افزود: خانواده‌های متوفی همچنین باید از همراه آوردن گروه‌های سنی پرخطر مانند خردسالان و افراد کهنسال به مراسم تشیع و تدفین خودداری کرده و بدانند از ورود این افراد به محوطه آرامستان جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه کفن و دفن متوفیان براثر کرونا به دو شیوه غسل و تیمم انجام می‌شود، افزود: در استان کرمانشاه کفن متوفیان به صورت تیمم انجام می‌شود.

حجت الاسلام شیرین‌سخن با بیان اینکه سیستم فاضلاب آرامستان کرمانشاه جدا شده و فضای ایزوله و جدا برای تغسیل اجساد متوفیان مبتلا به کرونا اختصاص یافته است، اظهار کرد: غسل دادن به صورت کامل در آرامستان کرمانشاه انجام می‌شود و مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد اجساد متوفیان شهرستان‌های استان کرمانشاه نیز گفت: با توجه به اینکه اکثر متوفیان کرونایی در بیمارستان‌های گلستان و فارابی شهر کرمانشاه فوت می‌کنند از این رو پس از فوت با لحاظ کردن مسائل بهداشتی و نظارت نیروهای دانشگاه علوم پزشکی اجساد در بیمارستان ضدعفونی شده و پس از گذاشتن در کاور به وسیله آمبولانس به آرامستان کرمانشاه منتقل می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه اگر فرد مبتلا به کرونا در استان دیگری فوت کند، گفت: پس از انتقال جسد فرد متوفی به کرمانشاه همه مراحل کفن در آرامستان شهر انجام شده و برای خاکسپاری به محل سکونت منتقل می‌شود.

وی با اشاره به شایعه استفاده از آهک روی اموات کرونایی هنگام دفن گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت برای متوفیان قبری به عمق دو متر کنده می‌شود و کف قبر را با وایتکس یا آهک ضدعفونی می‌شود و به هیچ وجه آهک روی جسد ریخته نمی‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.