کد خبر: ۱۱۷۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
طبق گزارش وضعیت شاخص‌های صنعت، معدن و تجارت در پنج ماهه ابتدایی سال ۹۹ که توسط سازمان صمت منتشر شده است، پروانه بهره‌برداری تنها مجوز معدنی است که بر تعداد آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزوده شده است؛ بدین ترتیب از تعداد صدور پروانه اکتشاف و گواهی کشف در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، کاسته شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،براساس این گزارش، تنها صدور پروانه بهره‌برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اوضاع بهتری داشته است. در پنج ماهه نخست امسال ۲۶۲ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده است که افزایش ۱۱.۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. در پنج ماهه ابتدایی سال ۹۸ میزان صدور این مجوز معدنی ۲۳۵ فقره بوده است.

در پنج ماه اول سال ۱۳۹۸، معادل ۱۹۷  فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه امسال (۱۳۹۹) این تعداد به ۱۸۵ فقره کاهش یافته و افت ۶.۱ درصدی را ثبت کرده است.

همچنین در مدت مذکور سال جاری تعداد پروانه اکتشاف صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵.۴ درصد کمتر شده است. در مدت مذکور سال جاری ۳۸۲ فقره پروانه اکتشاف صادر شده است؛ در حالی در پنج ماهه نخست سال گذشته ۴۰۴ فقره صدور پروانه اکتشاف ایجاد شده بود.

علاوه‌ براین در مدت پنج ماهه نخست سال جاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد ۶۱.۵ درصدی داشته است. در پنج ماه اول امسال، بیش از ۴۰۸ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است در صورتی که در مدت مشابه سال گذشته حدودا ۳۱۲ میلیارد ریال صرف شده است.

همچنین میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری در این مدت (پنج ماهه اول سال ۹۹) نیز افزایش ۴.۵ درصدی داشته است. پنج ماهه ابتدایی سال گذشته ۲۱۳۲ نفر مشغول شدند اما در سال جاری در این مدت  میزان اشتغال در این حوزه به ۲۲۲۷ نفر رسیده است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.