کد خبر: ۱۱۷۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
مدیر گروه بیماری‌های عفونی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در موج سوم بیماری کرونا قرار گرفته ایم، گفت: عوامل مختلفی در استان روند شیوع کرونا را افزایش داده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود ضیایی در گفت و گو با خبرنگاران از روند افزایشی کرونا طی روزهای اخیر خبر داد و افزود: کنکور اواخر تیرماه، تعطیلات، مسافرت های خارج استانی، شرکت در عزاداری ها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله عوامل افزایش کرونا در استان است.

وی باز شدن مدارس و شرکت در تجمعات خانوادگی را از دیگر علل افزایش کرونا دانست و گفت: موارد ابتلا به ویروس به سرعت زیاد می شود و با مواردی جدی رو به رو هستیم.

مدیر گروه بیماری‌های عفونی و نماینده علمی ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: اگر شرایط به روند فعلی پیش رود، تلفات ناشی از این بیماری رو به افزایش خواهد بود.

ضیایی با بیان اینکه در موج سوم بیماری کرونا قرار گرفته ایم، اظهار کرد: در برخی شهرها مانند تهران افزایش ها چشمگیر بوده و در خراسان جنوبی هم مبتلایان کرونا رو به رشد است.

وی بیان کرد: با فرا رسیدن فصل سرما، روند تصاعدی بیماران حاد تنفسی را خواهیم داشت که این امر استفاده از تجهیزات بیمارستانی را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

ضیایی با اشاره به ابتلای دانش آموزان به کرونا بیان کرد: اگرچه بازگشایی و فعالیت مدارس بر اساس سیاست های کلی بوده اما اعتقاد ما بر این است که فعلاً حضور در مدارس انجام نشود.

مدیر گروه بیماری‌های عفونی و نماینده علمی ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: در کنار این امر، باید شهروندان از حضور در تجمعات، دورهمی های خانوادگی، جابه جایی و مسافرت ها پرهیز کنند.

وی بیان کرد: در سطح کشور طی موج سوم کرونا، علاوه بر اینکه سالمندان درگیر شده اند، ابتلا در کودکان و جوانان هم زیاد بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.