کد خبر: ۱۱۷۳۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
استفاده نادرست از عكس در بعضي از اخبار باعث ايجاد نگراني در بين شهروندان مي شود. در اين روزها كه مهم ترين اخبار منتشر شده در دنيا مربوط به آمار مبتلايان به ويروس كرونا است و اين موضوع باعث شده تا حساسيت كار تمامي اصحاب رسانه افزايش يابد چرا كه هر اشتباهي مي تواند منجر به اضطراب بيشتر در بين مردم شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،یکی از عمده مشکلاتی که با شیوع ویروس کرونا جامعه با آن مواجه شد استرس و نگرانی مردم از ابتلا به این بیماری است.

انتشار اخبار كرونا با تصاويري از مترو كه هيچ ارتباطي با اين شبكه ريلي ندارد، باعث ايجاد نگراني در بين شهرونداني مي شود كه روزانه از اين وسيله حمل و نقل عمومي استفاده مي كنند، جالب اينجاست بعضي از رسانه هاي داخلي وقتي آمار مبتلايان يا فوت شدگان را منتشر مي كنند به جاي اينكه عكس هاي مرتبط با خبر را كه مربوط به بخش هاي بهداشتي و درماني منتشر كنند تا برداشت اشتباهي نشود، عكس مترو را كار مي كنند در حالي كه در اخبار خارجي با اين موضوع براي اطلاع رساني از عكس هاي آمبولانس و بيمارستان استفاده مي كنند.

انتظار مي رود در حال حاضر كه  مدیریت افکار عمومی در دست رسانه هاست و هر لحظه ممكن است با يك تصوير يا خبر بسياري از مردم دچار سو برداشت شوند با دقت و حساسيت بيشتري در انتشار اخبار و تصاوير اقدام كنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.