کد خبر: ۱۱۷۳۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
در راستای مسئولیت اجتماعی با صنایع، محقق شد
بخشی از نیاز آبی فضای سبز منطقه۲۱ در تعامل با صنایع تامین شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اشاره به ضرورت اهمیت به منابع آبی در توسعه فضای سبز گفت:  فضای سبز منطقه ۹۳۵ هکتار است که مجموع نیاز آبی برای این میزان، ۴۵هزار متر مکعب در روز است.با توجه به استحصال بخشی از آن، با این حال ۲۱هزار متر مکعب کمبود منابع آبی برای آبیاری فضای سبز وجود دارد.

وی افزود: منطقه۲۱ یکی از مناطق کم آب است، به همین منظور و به دنبال تعامل مدیریت شهری با صنایع و پادگان های نظامی و در راستای مسئولیت اجتماعی، پساب کارخانه ها پس از تصفیه در تصفیه خانه ها، برای آبیاری فضای سبز منطقه استفاده می شود. زابلی گفت:شهرک آسمان برای آبیاری فضای سبز بزرگراه فتح و ناحیه یک، کارخانه پارس خودرو برای محدوده ناحیه دو و بخشی از شهرک آزادگان و استقلال و رمپ و لوپ فتح، شرکت مینو و شرکت بهنوش نیز از جمله صنایعی است که از تصفیه خانه آنها برای تصفیه پساب آنها و سپس آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی از توافق و امضای تفاهمنامه با صنایع آکوافینا و کرمان خودرو خبر داد و افزود:با این شرکت ها نیز مذاکره شده تا بخشی از آب آنها برای آبیاری فضای سبز در مجاورت کارخانه استفاده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.