کد خبر: ۱۱۷۳۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد خبرداد
رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد گفت: شهر دوستدار آب پروژه ‌ای از مجموعه طرح ‌های سازمان یونسکو بوده که توسط باشگاه آب و فاضلاب کمیسیون ملی یونسکو-ایران پیگیری می ‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد صفریان با اشاره به تدوین و تصویب شاخص‌ ها و استاندارهای شهرهای دوستدار آب توسط کمیسیون ملی یونسکو- ایران، اظهار کرد: پس از نهایی شدن شهر دوستدار آب و تصویب آن در کمیسیون ملی یونسکو- ایران این طرح به سازمان جهانی یونسکو پیشنهاد شد و پس از بررسی در کمیته آب‌ شناسی یونسکو (IHP) و کمیته جهانی آب شناسی مورد استقبال و پذیرش این کمیته قرار گرفته است.
وی افزود: با موافقت کمیته آب‌ شناسی یونسکو نسبت به طرح شهر دوستدار آب، ایران به‌ عنوان پایلوت اولیه توسط این کمیته انتخاب شد.
رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد بیان کرد: کمیته آب‌ شناسی در نظر دارد تا در سال 2021 میلادی این طرح را به ‌عنوان طرحی جهانی معرفی کند و در دیگر کشورها اجرا کند. اکنون کمیسیون ملی یونسکو- ایران پس از بررسی چند شهر از جمله مشهد و اصفهان، شهر مشهد را پس از کسب امتیاز بالا به عنوان اولین شهر دوستدار آب انتخاب کرد.
صفریان خاطرنشان کرد: شهر مشهد سعی دارد طی دو سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۱ فعالیت های خود را ارتقا داده تا ضمن ارتقا استاندارهای شهرهای دوستدار اب به عنوان عضو این شبکه باقی بماند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.