کد خبر: ۱۱۷۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
مدیر عامل آب منطقه ای گلستان خبر داد:
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان از لایروبی ۵۰۰ کیلومتر از رودخانه های استان از ابتدای سیل ۹۸ تا پایان شهریور امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن حسینی اظهار کرد: لایروبی یکی از ۸ عملیات مهندسی رودخانه است که شرکت آب منطقه ای گلستان در راستای حفظ و حراست از رودخانه های استان مجاز به انجام آن بوده و عملیات لایروبی بیشتر برای سیل‌های با دوره بازگشت کوتاه موثر است.

وی با اشاره به اینکه قبل از سیل سال ۹۸ سالانه حدود ۲۰۰ کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی می‌شد، افزود: در حین دو ماه سیل حدود ۱۰۰ کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شد. مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ادامه داد: از ابتدای خرداد پارسال تا انتهای آذر ۹۸ نیز با استفاده از سایر موافقت نامه ها، پیمانکاران خیر و مشارکت همدلانه سپاه و ارتش ۲۰۰ کیلومتر عملیات لایروبی در استان انجام شد.

وی در ادامه بیان کرد: از اواخر پاییز ۹۸ با تخصیص اعتبارات مرتبط با سیل ۴۰ میلیارد تومان به ساماندهی رودخانه ها اختصاص داده شد که با توجه به اینکه این اعتبارات در قالب اسناد و اوراق بود و شامل تنزیل می‌شد برنامه ریزی برای لایروبی حدود ۲۰۰ کیلومتر از رودخانه ها با این اعتبارات انجام شد.

به گفته حسینی تاکنون بیش از ۱۸۰ کیلومتر لایروبی انجام شده است و باقی مانده تا پایان شهریور به پایان می رسد و مجموع لایروبی انجام شده در رودخانه‌های استان از ابتدای سال ۹۸ تا انتهای شهریور ۹۹ حدود ۵۰۰ کیلومتر می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.