کد خبر: ۱۱۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
معاون علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:
معاون علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در استان تا امروز، آمار مبتلایان از مرز 47 هزار نفر گذشته و ۹ مبتلای دیگر نیز جان باختند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو رسانه علوم پزشکی در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری به ۲۷۰ هزار و ۹۵۸ مورد خبر داد که با بررسی این آزمایش‌ها، ۴۷ هزار و ۹۸۸ بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع بیماری تاکنون شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع مبتلایان شناسایی شده تاکنون ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، این تعداد را معادل ۹۳ درصد مبتلایان عنوان کرد.

او همچنین با ابراز تأسف از مرگ ۹ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، افزود: متأسفانه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۵ هم استانی در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام خبر بستری ۶۱۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان، اظهار کرد: از این تعداد حال ۷۱ نفر وخیم گزارش شده که هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

دکتر همتی همچنین به موضوعی نگران کننده برای دست اندرکاران حوزه سلامت استان اشاره کرد و گفت: در مواردی مشاهده شده برخی هم استانی‌ها پس از مراجعه به پزشک خانواده و یا مراکز سرپایی و دریافت برگ ارجاع برای بستری در مراکز درمانی، به موقع اقدام نکرده و متأسفانه زمان مناسب برای درمان را از دست می‌دهند که همین امر موجب تهدید سلامت آنان می‌شود.

او از عموم مردم استان خواست تا به محض دریافت برگ ارجاع، مراجعه به بیمارستان برای بستری را به تأخیر نیندازند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.