کد خبر: ۱۱۶۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: موارد تأیید شده ابتلا به کرونا در این کشور از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است، اگرچه تعداد موارد جدید از زمان اوج شیوع در ماه ژوئیه در حال کاهش است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با وجود اعمال یکی از سخت‌ترین قرنطینه‌های جهانی در اواخر ماه مارس، زمانی که این کشور تنها چند صد مورد ابتلا به کرونا ‌داشت، آفریقای جنوبی شاهد افزایش موارد ابتلا به عفونت‌های کروناویروسی بوده که آن را به یکی از درگیرترین کشورهای قاره آفریقا با کرونا تبدیل کرد.

طبق داده‌های دولتِ این کشور و سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال حاضر این کشور در مجموع ۶۰۳ هزار و ۳۳۸ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۸۴۳ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا داشته است که بیش از نیمی از موارد قاره آفریقا و حدود ۴۷ درصد از مرگ‌های آن را شامل می‌شود.

آفریقای جنوبی، صنعتی‌ترین اقتصاد آفریقا روز جمعه ۳۳۹۸ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش داد، در مقایسه با اوج بیش از ۱۳ هزار مورد روزانه در ماه ژوئیه کاهش یافته است.

بحران کووید-۱۹ اقتصاد آفریقای جنوبی را در حالت رکود قرار داده است و میلیون‌ها نفر از ساکنان آفریقایی جنوبی را عمیق‌تر به سمت فقر شدید سوق داده است.

دولت آفریقای جنوبی در این هفته محدودیت‌های قرنطینه‌ای را کاهش داد تا به اکثر بخش‌های اقتصاد اجازه بازگشایی دهد اما رئیس جمهوری این کشور هشدار داد که اگر مردم هوشیار نبوده و رعایت نکنند، موارد ابتلا می‌تواند دوباره افزایش یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.