کد خبر: ۱۱۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشدار داد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: چنانچه مردم پروتکل‌ها را رعایت نکنند، وضعیت استان کرمانشاه از لحاظ ابتلای مردم به ویروس کرونا قرمز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمودرضا مرادی در جمع مدیران رسانه‌های استان کرمانشاه با اشاره به اینکه معنای فاصله گذاری هوشمند این است که تمام امور همچون گذشته اما با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی انجام شود اظهار کرد: هر بار که نسبت به وضعیت هشدار داده می‌شود مردم بیشتر رعایت می‌کنند اما هر زمان که وضعیت بهتر می‌شود رعایت کمتر می‌شود.‌

وی با اشاره به اینکه در مجموع شیوع بیماری‌های تنفسی در فصل زمستان بیشتر است گفت: از طرفی در فصل سرما مردم بیشتر در زیر سقف قرار می‌گیرند بنابراین در پاییز و زمستان چنانچه رعایت نشود وضعیت قرمز می‌شود هر چند نقشه راه به طور دقیق تعریف شده است.

مرادی با اشاره به هزینه‌های بیمه‌شدگان عنوان کرد: در ابتدا تصمیم بر این بود که درمان تمام مبتلایان کرونا رایگان باشد اما چند بار تغییراتی در این تصمیم ایجاد شد و اکنون تقریباً ۹۰ درصد هزینه‌های کرونا توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شود و چنانچه کسی توان پرداخت مابقی را نداشته باشد با استفاده از امتیازات مددکاری تا درصد بالایی بخشوده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: در مجموع بیماران تنها پنج تا ۱۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند که البته ممکن است برای برخی رقم بالایی شود.

وی با اشاره به همکاری مناسب تمام نهادها با دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در دانشگاه روی مقوله پیشگیری بسیار تأکید شده و تلاش شده تمام برنامه‌ها پیش‌بینی و پیشگیری لازم انجام شود.

مرادی با بیان اینکه از اواخر دی تا بهمن ماه برنامه‌های آموزشی بسیار خوبی اجرا شد عنوان کرد: براساس همین پیش‌بینی‌ها تعداد بیماران کرونایی در استان کرمانشاه طی اسفند و فروردین نسبت به استان‌های دیگر بسیار کمتر بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: در نیمه دوم خرداد و بعد از بازگشایی‌ها شاهد افزایش تعداد مبتلایان بودیم اما اکنون به طور مجدد وضعیت بهبود پیدا کرده است.

وی با اشاره به تجهیز بیمارستان‌های مربوط به بیماران مبتلا به کرونا عنوان کرد: بیمارستان فارابی با وجود اینکه متعلق به بیماران روانپزشکی بود تخلیه و تجهیز شد و در زمانی که تعداد بیماران کم بود سه دستگاه اکسیژن‌ساز خریداری و نصب شد که در اوج بیماری مشکلی ایجاد نشود.

مرادی بیان کرد: در بعد درمانی از سازمان‌های دیگر همچون بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، سپاه، نیرو انتظامی برای کاهش فشار کار کمک گرفته شد و در اوج شیوع کرونا نیز تمام تخت‌های پیش‌بینی شده اشغال نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به راه‌اندازی استودیو سلامت و سامانه پاسخگویی به سوالات مردم گفت: کادر درمانی که از متخصصان کشوری هستند شبانه‌روز کار می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه تمام تصمیمات گرفته شده در ستاد کرونا به صورت کامل اجرا نشد و این ناشی از سختی کار بود گفت: یکی از این موارد تعطیل شدن آرامستان‌ها بود اما هدف ما عملاً محقق نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره تمهیدات اندیشیده شده برای تأمین ماسک در پاییز و زمستان گفت: اکنون روزانه ۳۵ هزار ماسک در دانشگاه مصرف می‌شود و افزایش ۱۰ هزار موردی پیش‌بینی شده که مشکلی در اوج بیماری ایجاد نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.