کد خبر: ۱۱۵۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه احداث باغ های نوین با نهال‌های مقاوم به سرمازدگی و گرما، سیاست این سازمان است، گفت: نهال یارانه‌ای در استان توزیع شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به طرح احداث باغ‌های نوین با نهال‌های مقاوم به گرما و سرما در سطح استان سمنان، بیان کرد: در این طرح ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار بلاعوض به کشاورزان و باغداران استان اعطا شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات برای تهیه نهال‌های مقاوم در سطح استان به‌جز گونه زیتون توزیع شده است، افزود: این طرح برای جایگزینی باغ‌های درجه دو اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان استفاده از پایه‌های رویشی برای ایجاد باغ‌های متراکم را محور این طرح دانست و تصریح کرد: این طرح به ارتقای مقاومت نهال‌ها و باغات نسبت به سرمازدگی نیز کمک خواهر کرد.

میرعماد با بیان اینکه در این طرح ۱۲۰ هزار نهال به صورت بلاعوض بین کشاورزان و باغداران استان سمنان توزیع شده است، تاکید کرد: اجرای اصلاح باغ‌های سطح استان با طرح سرشاخه کاری از دیگر اقدامات جهاد برای مقابله با سرمازدگی است.

وی افزود: در این طرح پیوند ارقام مقاوم به سرمازدگی برای تعویض تاج و اصلاح باغ‌های قدیمی صورت می‌گیرد تا شاهد ارتقای مقاومت باغ‌ها باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در ادامه به اجرای ۲۳ طرح در سطح جهاد استان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح‌ها در کمیسیون کشاورزی استان مورد موافقت قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.