کد خبر: ۱۱۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
حسینی میلانی:
عضو شورای شهر تهران گفت: باید تلاش شود که طرح تفصیلی منطقه کن تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری به سرانجام برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران صبح امروز در دویست و سی‌امین جلسه علنی شورای شهر تهران، پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۵ گفت: تمرکز گزارش‌های ارائه شده از سوی شورایاری‌های منطقه ۵، بر موضوع مسائل ترافیکی و حمل و نقل متمرکز است که نشان از روند افزایش جمعیت در این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه حفظ ظرفیت‌های محیط زیستی منطقه بسیار حیاتی است تا به سرنوشت دیگر مناطق شهری که مشکلات محیط زیستی دارند، گرفتار نشویم، افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم منطقه ۵، دره کن و باغات این منطقه هستند که بر اساس تحقیقات دانشگاه تهران، گردش مستمر هوا را ایجاد کرده و نقش موثری در تلطیف هوا دارند و فیلتر موثری در کاهش آلودگی هوا هستند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: باید تلاش شود طرح تفصیلی منطقه کن تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری به سرانجام برسد، چراکه ساماندهی آن نقش کلیدی در حفظ سلامتی مردم منطقه دارد.

حسینی میلانی با اشاره به شهرک‌های مستقر در منطقه ۵ تصریح کرد: حقوق مشاع بسیاری از شهرک‌ها، مورد اجحاف قرار گرفته است. فضای برخی از این شهرک‌ها اشغال شده، در شهرک اکباتان فضایی برای ایجاد فضای سبز در محوطه بین دو فاز اختصاص داده شده، اما همچنان بلاتکلیف باقی مانده و مجتمع تجاری مگامال هم به تعهداتش عمل نکرده است.

وی حفظ فضای سبز شهرک‌ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: فضای سبز بسیاری از شهرک‌ها مشکل تأمین آب برای آبیاری دارند که شهرداری باید به آن‌ها کمک کند. هر چقدر فضای سبز این شهرک‌ها از بین برود، به ضرر کل شهر تهران است، البته شهرداری انتقال پساب تصفیه شده را پیگیری می‌کند که باید تخصیص‌های لازم در نظر گرفته شود.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: حفظ فضای سبز شهرک‌ها برای شهر کلیدی است و ان‌شاءالله معاونت خدمات شهری در این رابطه همکاری‌های لازم را خواهد داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.