کد خبر: ۱۱۵۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
شهردار منطقه5:
فریدون حیدری پروژه‌های توسعه محلی را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: برنامه توسعه محلی برنامه‌ای است که از طریق شناسایی مشکلات کلیدی پیش روی توسعه محله اقدام به تدوین چارچوبی برای دستیابی محله به شرایط توسعه‌یافتگی می‌کند .
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فریدون حیدری اظهار داشت: این برنامه از چارچوبی انعطاف‌پذیر برخوردار بوده و وابسته به شرایط خاص و منحصر به فرد فضای محلی است، بنابراین تمام دخیلان توسعه در فرایند برنامه‌ریزی و اجرا را در بر می‌گیرد.
شهردار منطقه۵در ادامه گفت: برنامه توسعه محلی مبتنی بر مشارکت حداکثری اجتماع محلی، همکاری کامل دستگاه‌های موثر در بخش عمومی و زمینه‌های نهادی، امکان تحقق توسعه در سطح ملی را فراهم می‌کند.
حیدری خاطر نشان ساخت: محله محوری، مشارکت محوری، بودجه‌ریزی مشارکتی و هدفمند سازی بودجه از اصول اولیه پروژه‌های توسعه محلی است.
او گفت: بازدیدهای متعددی از پروژه‌های توسعه محلی صورت گرفت. این بازدیدها از محلات منطقه۵ آغاز شد .در همین زمینه نیز دبیران محلات، اعضای شورایاری محله، شهرداران نواحی و معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی جلسه‌های متعددی را برگزار کردند .
حیدری اظهار داشت: در این جلسه‌ها، پروژه‌های توسعه محلی دسته‌بندی و برخی از آنها مطابق اولویت بندی و دستورالعمل موجود اضافه و یا حذف و کارشناسی شد. این پروژه‌ها برای تصویب ارسال خواهد شد.
او در ادامه گفت: پس بعد از اعلام و تایید پروژه‌ها، بستر مناسب در منطقه برای شروع کار آماده می‌شود.
شهردار منطقه۵، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود این روال برای عملیاتی شدن، حداقل بین ۴۵ روز تا دو ماه طول بکشد. برنامه این است که پروژه‌ها را تا انتهای سال مالی ۹۹ به اتمام برسانیم .
حیدری گفت: یکی از مشخصات این پروژه‌ها این است که نظر شورایاری ها در آن دخیل بوده است.شورایاری ها نقش اصلی را در تعریف این پروژه‌ها داشته‌اند. البته از کارشناسی منطقه هم در این باره استفاده شده است.
او تاکید کرد: این موضوع اقدام با ارزشی است چرا که خود مردم در تصمیم گیری‌ها نقش اصلی را دارند .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.