کد خبر: ۱۱۵۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افتتاح اولين كتابخانه عمومي در متروي تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرنوش نوبخت  گفت: براي اولين بار در سامانه حمل و نقل متروهاي جهان، كتابخانه عمومي در متروي تهران افتتاح مي‌شود.

وی تصریح کرد: این کار با مشاركت نهاد كتابخانه‌هاي عمومي استان تهران و با هدف ارتقاي فرهنگ مطالعه و كتابخواني در بين مسافران مترو اجرا می شود.

نوبخت افزود: این كتابخانه عمومي با عنوان "مترو كتاب" در گذر فرهنگي ايوان انتظار، ايستگاه متروي ميدان حضرت ولي‌عصر (عج) افتتاح و راه‌اندازي مي‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: این کتابخانه در راستاي برنامه‌هاي فرهنگي معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران مبني بر ترويج فرهنگ كتابخواني و افزايش سرانه مطالعه در ميان مسافران مترو هنگام سفرهاي درون شهري اين كتابخانه با ظرفيت بيش از ۵ هزار عنوان كتاب به صورت فيزيكي از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ به طور مستمر به ارايه خدمات می دهد.
وي با اشاره به فضاي "مترو كتاب" تصريح كرد: طراحي "مترو كتاب" به نحوي است كه مسافران شهر زيرزميني مي‌توانند از اين فضا براي مطالعه كتاب مورد علاقه خود استفاده كنند. علاقمندان با مراجعه به "مترو كتاب" ضمن دريافت كتاب مورد نظر مي‌توانند پس از مطالعه، آن را به تمامی كتابخانه‌هاي عمومي متصل به نهاد كتابخانه‌ها در كشور تحويل دهند. همچنين دوستداران مطالعه و كتابخواني مي‌توانند فايل صوتي و الكترونيكي كتاب درخواستي خود را تهيه نمايند.
مدیرعامل شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه خاطر نشان كرد: قرار است طبق تفاهم نامه منعقد شده بين شركت بهره‌برداري متروی تهران و حومه و نهاد كتاب‌خانه‌هاي عمومي استان تهران در هفت ايستگاه منتخب "مترو كتاب" راه اندازي شود.
گفتني است، "مترو كتاب" با حضور جمعي از مسئولين شهري و فرهنگي كشور و نيز اصحاب رسانه روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۹۹ بهره‌برداري مي‌رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.