کد خبر: ۱۱۵۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
مرکز تحقیقات و توسعه‌ زیست‌ فناوری دانشگاه تربیت مدرس با هدف ارائه سریع راه حل‌های عملی برای رفع معضلات ناشی از بحران کووید ۱۹ نخستین هکتون خود را در حوزه کووید ۱۹، از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مرکز تحقیقات و توسعه‌ زیست‌ فناوری دانشگاه تربیت مدرس با تلاش هسته‌ پژوهشی مهندسی زیستی (BERC) و با همکاری انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، انجمن بیوتکنولوژی ایران – شاخه‌ دانشجویی و انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا، نخستین هکتون خود را در حوزه‌ کووید- ۱۹ ، در بازه زمانی ۴۸ ساعته و با حضور تیم‌های چند رشته‌ای برگزار می‌کند.

این رویداد به منظور ارائه راه‌حل‌های نوآورانه، عملی و هوشمندانه برای هدف قرار دادن بحران کووید ۱۹ و پاسخ به اصلی‌ترین مشکلات و دیده نشده‌ترین نیازهایی که در حین شیوع کووید ۱۹ ایجاد شده است، برگزار می‌شود.

بنا بر اعلام برگزارکنندگان هکتون، این رویداد مجازی است و تیم‌های ۵ نفره در قالب نرم افزار تلگرام و bigbluebutton کار می‌کنند. رقابت از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۲۲ مرداد آغاز می‌شود و ساعت ۱۴ روز جمعه ۲۴ مرداد پایان می‌پذیرد. در پایان این رقابت ۴۸ ساعته، تیم‌های برنده علاوه بر دریافت جوایز نقدی، برای عملی سازی راه حل‌های ارائه شده خود مورد حمایت مستقیم قرار می‌گیرند.

علاقه‌مندان شرکت در این رویداد (افراد بالای سن ۱۳ سال با هر سطح تجربه، تحصیلات، حرفه) برای ثبت نام تا ۲۰ مردادماه فرصت دارند به نشانی اینترنتی rdcb.modares.ac.ir مراجعه کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه تربیت مدرس، هکتون (Hackathon) یک رویداد فناوری اطلاعات است که در آن شرکت‌کننده‌ها در قالب تیم‌های مختلف برای حل مشکلات روز جهان راه‌حل‌های نوین و اقتصادی ارائه می‌دهند. فرآیند اجرایی هکتون به دو فاز کلی تقسیم می‌شود؛ فاز نخست، اجرای رویداد سه روزه‌ هکتون است و فاز دوم، بازه‌ زمانی چندهفته‌ای پس از رویداد است که طی آن ارتباط بین تیم‌های شرکت‌کننده و شتاب‌دهنده‌ها و سازمان‌ها در این حوزه در راستای پرورش ایده‌ها و پیشبرد پروژه شکل می‌گیرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.