کد خبر: ۱۱۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران لایحه معرفی ۳۱ نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید فراهانی در تشریح  لایحه انتخاب ۳۱ نفر از کارکنان شهرداری تهران به عنوان قائم مقام ذیحساب ۲ گفت: در اجرای ماده ۷۹ قانون شهرداری، تبصره ذیل بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراها و مصوبه «انتخاب ذیحساب و عوامل ذیحسابی در شهرداری تهران»- تصویبی در هجدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران (دوره سوم)- به منظور نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمانها ، مؤسسات ، شرکتهای وابسته و تابعه شهرداری و حفظ سرمایه ، دارایی ها ، اموال عمومی و اختصاصی شهرداری ، همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنها، شورا نظارت حین خرج را با انتخاب و تأیید ذیحساب و قائم مقامان ذیحساب شهرداری انجام می دهد.

وی با بیان اینکه بر همین اساس پس از ارائه لایحه، قائم مقامان ذیحساب ۲ از سوی شهرداری به شورا و ارجاع از سوی کمیسیون به کمیته بودجه و نظارت مالی به منظور اعلام ارزیابی فنی و تخصصی با دعوت از افراد معرفی شده گفت: همچنین هم زمان به منظور ارزیابی پایبندی این افراد به انضباط مالی و عدم سوء شهرت درباره استعلام از حراست و بازرسی اقدام  شد که اکنون بر اساس نتایج ارزیابی فهرست افراد واجد صلاحیت جهت تصویب ارائه می گردد، مدارک و مستندات مربوط به سوابق این افراد در مستندات دستور در دسترس اعضای محترم شورا قرار دارد.  

فراهانی با اشاره به انتظارات شورا از قائم مقامان ذیحساب گفت: در پیش نویس ارائه شده مصوبه ، نسبت به تبیین انتظارات شورا از قائم مقامان ذیحساب، لزوم تحویل و تحول با قائم مقام ذیحساب پیشین و ارائه صورتجلسه تحویل و تحول و ارسال رونوشت به خزانه دار شورا،  تعیین تکلیف خرج خلاف قانون و لزوم ارسال رونوشت گزارش به شورا، تعیین تکلیف نظارت بر حسن فعالیت قائم مقامان ذیحساب و ارائه گزارش نظارت به شورا، محدود کردن فعالیت قائم مقامان ذیحساب در واحد تعیین شده و الزام شهرداری به اخذ مصوبه شورا در صورت تغییر، محدود نمودن دوره  فعالیت قائم مقامان ذیحساب در واحد تعیین شده و الزام شهرداری به لحاظ نمودن تغییر ذیحساب بدون تداخل با دوره رسیدگی و استقرار حسابرس منتخب شورا  و الزام شورا به راه اندازی سامانه الکترونیکی و بر خط گزارشگری مالی قائم مقامان ذیحساب اقدام شده است که ان شاء ا... با تصویب و رأی اعضاء شورا زمینه های تحقق انضباط مالی در شهرداری بیش از پیش فراهم شود.


نهایتا اعضای شورای شهر با انصراف ۲ تن از کاندیدا نهایتا ۲۹ نفر از کارکنان شهرداری تهران را به عنوان قائم مقام ذیحساب ۲ انتخاب کردند.

همچنین اعضای شورای شهر یک فوریت لایحه  اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت تشکیل شرکت مهندسی تأمین تجهیزات ریلی ایران ( متران ) را تصویب کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.