کد خبر: ۱۱۵۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
اسلامی در اصفهان:
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه شهری اصفهان به عنوان الگویی برای دیگر شهرها باید ضمن برخورداری از فناوریهای به روز و استاندارد با حفظ میراثهای گرانبهای تاریخی و فرهنگی همراه باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پارک سوار صفه و رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس جدید شهری اصفهان، اظهار داشت: ایجاد پارک سوار به منظور رفع گره‌های ترافیکی و ورود اتوبوس‌های جدید به چرخه حمل و نقل عمومی با قابلیت‌های رفاهی به ویژه برای افراد خاص و معلولان جزو خدمات ماندگاری است که می‌تواند در کارنامه مسئولان ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه این نوع خدمات در راستای رفع مشکلات شهری و ایجاد رفاه بیشتر برای مردم و قشرهای خاص باید همواره تداوم داشته باشد، تاکید کرد: در دنیای امروز باید بیش از گذشته در راستای ارتقای کیفیت زندگی مردم از طریق افزایش سطح امکانات رفاهی شهری تلاش شود و این امر از دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی نیز هست

تأثیر ارتقای خدمات حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ارائه خدمات حمل و نقل عمومی مطابق استانداردهای روز دنیا موجب همکاری مردم در کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی نیز می‌شود، بیان داشت: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و تداوم ارتقای کیفیت این ناوگان از طریق تزریق اتوبوس‌های به روز و استاندارد در درازمدت از یک سو موجب بهینه‌سازی انرژی می‌شود و از سوی دیگر تأثیر آن را در افزایش هوای پاک در کلان شهرها شاهد خواهیم بود.

وی با تقدیر از شهرداری اصفهان در راستای ایجاد پارک سوار و ورود ۸۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل شهری ابراز داشت: اصفهان پایتخت میراث گران بهای ایران و اسلام است و همان گونه که از نظر معماری و شهرسازی در طول تاریخ نمونه بوده است باید در آینده نیز الگویی برای شهرسازی مدرن با حفظ ارزش‌های معماری و تاریخی باشد.

توسعه شهری اصفهان الگویی برای دیگر شهرهای کشور

اسلامی تصریح کرد: توسعه شهری اصفهان به عنوان الگویی برای دیگر شهرها و میراثی برای آیندگان باید ضمن برخورداری از فناوری‌های به روز، مدرن و استاندارد در راستای فراهم سازی زندگی مطلوب برای نسل کنونی و آینده حفظ میراث‌های گران بهای تاریخی، ارزشی و فرهنگی را نیز در بر داشته باشد.

اسلامی با بیان اینکه ایجاد قطار شهری، سیستم مدیریت هوشمند شهر و مدیریت شهرسازی در اصفهان در دستور کار قرار دارد، گفت: با توافق با استانداری اصفهان سرمایه گذاری رینگ قطار شهری پیرامون مجموعه بزرگ شهری اصفهان آغاز می‌شود که این رینگ شهر علامه مجلسی، فولادشهر و اصفهان را به شکل کامل در بر می‌گیرد و البته اجرای آن نیازمند مشارکت نهادهای دیگر نیز هست.

بهره برداری از فاز نخست متروی بهارستان تا پایان سال

وی با اشاره به اینکه فاز اول این رینگ، ایجاد متروی بهارستان است که فاز نخست آن تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد، گفت: امیدواریم در ادامه مسیر این خط به زودی به متروی برون شهری نیز متصل شده و به متروی شهری اصفهان بپیوندد.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرسازی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.