کد خبر: ۱۱۵۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از اختصاص دو هزار و ۵۰۰ تخت خالی برای بیماران کرونا در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات درمانی در زمینه بیماران کرونا در استان اظهارکرد: با هماهنگی و همدلی تمام بخش‌های درمانی استان در حال حاضر هیچ مشکل و کمبودی برای درمان و مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان نداریم.

وی ادامه داد: از همان ابتدای شیوع این بیماری دو هزار و ۵۰۰ تخت خالی در بیمارستان‌های استان برای بیماران کرونا اختصاص یافت که پیش بینی می‌شد در یک هزار و ۵۰۰ تخت از این تعداد بیماران بستری شوند که آمار بیماران کرونا تا کنون به ۸۵۰ نفر رسیده است.

آقازاده از راه اندازی ۱۰۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های استان خبر داد و اضافه کرد: با شیوع این بیماری ۲۲۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های استان داشتیم که ۱۰۰ تخت دیگر نیز به این تعداد اضافه شد و در حال حاضر همه تخت‌ها به دستگاه‌های ونتیلاتور و مانیتور علائم حیاتی مجهز شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از نصب سه دستگاه سی تی اسکن طی هفته‌های آتی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با شیوع ویروس کرونا ۸ دستگاه سی تی اسکن وارد استان شد که پنج دستگاه در شهرستان‌ها توزیع و نصب شد.

آقازاده با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی همچنان تنها راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است عنوان کرد: برای بیماری کرونا در حال حاضر واکسن و دارویی وجود ندارد و مواردی که در مورد داروهای ضد کرونا مطرح می‌شود ریشه تجاری دارد، مردم همچنان باید به توصیه بخش‌های بهداشت و درمان عمل کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر با رعایت مردم در زمینه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی شاهد کاهش آمار مبتلایان و خارج شدن استان از حالت قرمز به وضعیت هشدار هستیم افزود: اگر این موارد دوباره رعایت نشود باید شاهد موج جدید این بیماری باشیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.