کد خبر: ۱۱۵۴۰۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۴ کیلومترکنار گذر شرق اصفهان به شکل ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اسلامی در مراسم شروع عملیات آسفالت باند دوم محور اردستان به اصفهان اظهار داشت: محور میان اردستان و اصفهان دارای نقاط حادثه خیز زیادی بود که به لحاظ ایمن کردن باید کار اساسی روی آن انجام می‌شد.

وی افزود: کیلومتر ۲۳ تا ۴۰ این جاده که زیر سازی آن انجام شده پنج کیلومتر طول مسیر را کم می‌کند و تعداد زیادی قوس‌های خطرناک را نیز در این مسیر حذف می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: راه و شهر سازی نهضت راه سازی را در کشور شروع کرده و به منظور اینکه این پروژه‌ها برای مردم موجب ایمنی و آسایش می‌شود توانسته ایم سالیانه ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه کنیم.

۵۱۸ کیلومتر بزرگراه تا پایان دولت افتتاح می‌شود

وی ابراز داشت: دو هزار و ۴۳۰ کیلومتر آزادراه در حال حاضر در کشور ایجاد شده که قصد داریم ۵۱۸ کیلومتر آن را تا پایان دولت افتتاح کنیم.

اسلامی بیان داشت: با برآوردی که انجام شده است سالیانه مبلغ حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان در بزرگراه‌های کشور هزینه می‌شود که با توجه به تورم‌های موجود و به روز رسانی، این تورم‌ها متفاوت خواهد بود.

پیمانکاران راه و شهرسازی ۱۸,۰۰۰ میلیارد تومان طلب دارند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ هزار میلیارد تومان حجم قرارداد کار در حال انجام داریم تاکید کرد: در سال گذشته بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و نتوانستیم آن را تسویه کنیم و حجم بدهکاری‌هایمان به پیمانکاران نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: کنار گذر شرق اصفهان که به طول ۱۰۰ کیلومتر کریدور شمال به جنوب را تشکیل می‌دهد و حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه ترافیک را کاهش می‌دهد ۶۴ کیلومتر آن تا دو هفته آینده به شکل ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و ۳۶ کیلومتر آن هم تا خردادماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی گفت: برای اینکه بتوانیم راندمان پیمانکاران را بالا ببریم نیازمند بودجه هستیم تا با ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران را کاهش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: حدود هشت هزار کیلومتر روکش آسفالت، ترمیم و بهبود راه‌های کشور را هدف گذاری کرده ایم که از خرداد سال جاری بیش از شش هزار کیلومتر آن توسط یک هزار و ۵۰۰ اکیپ آسفالت که در سطح کشور فعال هستند انجام شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرسازی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.