کد خبر: ۱۱۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: طرح تفصیلی ویژه نفرآباد پس از تصویب در کمیسیون ماده پنج، با اقدامات شهرداری برای الگوسازی دو پروژه نمونه مسکن و سه پروژه فضای شهری مبتنی بر الگوی معماری ایرانی اسلامی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کاوه حاجی علی اکبری با اشاره به طرح تفصیلی ویژه نفرآباد شهرری گفت: این طرح فراتر از طرح تفصیلی است؛ در واقع یک طراحی شهری برای نفرآباد انجام شده که در آن تلاش شده زمینه های تاریخی و هویتی این محله، مجاورت با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و نیازهایی که ساکنین آن برای یک زندگی باکیفیت دارند به صورت توأمان مورد توجه قرار گیرد و شرایطی را فراهم کند که مردم بتوانند متناسب با الگوی زندگی خود پروانه ساخت بگیرند و نوسازی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه این طرح مبتنی بر الگوهای معماری ایرانی اسلامی طراحی شده، افزود: طرح جدید باید از طریق اداره کل شهرسازی به کمیسیون ماده پنج ارسال شود تا در آن کمیسیون به تصویب برسد.  

حاجی علی اکبری ادامه داد: برنامه ای که برای نفر آباد در نظر گرفته شده این است که با توجه به اینکه شهرداری در آنجا زمین هایی را به صورت تملک شده در اختیار دارد، در وهله نخست این پروژه را خود شهرداری انجام دهد و نوعی از الگوسازی را در آنجا اجرا کند که مردم ترغیب و تشویق به اقدام برای نوسازی شوند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه  با اجرای طرح جدید، املاک این محله از حالت فریز خارج می‌شوند، اضافه کرد: دو پروژه مسکن نمونه و سه فضای شهری به صورت الگو در نظر گرفته شده که پس از تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵ اجرا می شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی درباره زمان اجرای تصویب این طرح در کمیسیون ماده پنج یادآور شد: امیدوارم که تا آخر شهریور ماه این طرح در کمیسیون ماده پنج مصوب شود. بعد از تصویب، یک دفتر تسهیلگری ویژه در محل دایر می‌شود و اقدامات لازم برای طرح های الگو از مهرماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.