کد خبر: ۱۱۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجتبی یزدانی درباره جزئیات این خبر گفت: باغ وثوق الدوله با مساحت تقریبی دو هکتار در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان ۱۰ فروردین واقع شده و متعلق به بنیاد مستضعفان بود که توسط شهرداری تهران تملک شده است. از همین رو با توجه به کمبود سرانه فضای سبز موجود در منطقه ۱۴، قرار شد این باغ تاریخی با حفظ درختان و بافت قدیمی و بهره گیری از سبک باغسازی ایرانی – اسلامی  به بوستان عمومی تبدیل شود که با توجه به اقدامات انجام شده و پیشرفت کار، این بوستان تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: هدف آرمانی که در اجرای این طرح دنبال می‌شود، ارتقای کمی و کیفی فضاهای واجد هویت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران به منظـور تقویـت، رونـق و ارتقاء جریان زندگی شهری است و همچنین اهداف کلی که در طرح تبدیل باغ وثوق‌الدوله به بوستان عمومی دنبال می‌شود، نخست، حفظ یک بنای تاریخی ارزشمند برای تاریخ و هویت شهر تهران و در نهایت استفاده از ظرفیت‌های این بنا برای خدمترسانی به مردم منطقه جنوب شرقی تهران است.

بنا براعلام سایت شهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان کرد: مرمت و استحکام بخشی عمارت وثوق الدوله برای افزایش طول عمر این بنای میراثی در حال انجام بوده و باز زنده سازی این بنای ارزشمند با کاربری های فرهنگی و اجتماعی برای افزایش سرانه های خدمات فرهنگی منطقه دنبال می‌شود. از سوی دیگر در محوطه بوستان هم علاوه بر حفظ باغ قدیمی و بازپیرایی مناسب فضای سبز بر اساس باغسازی ایرانی -  اسلامی اجرای طرح ساخت زمین بازی، زمین ورزشی، حیاط های مراکشی، تاکستان و کبوترخانه، احیای سردر، ساخت هشت چشمه سرویس بهداشتی، بهسازی محورها، آبنماها و دیوارهای پیرامونی دنبال می‌شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.